Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (218) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 182 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Tu bolączka każdego Grande. Ogrzewanie grzeje tylko do -5 (potem leci letnie powietrze) a klima tak do 30 stopni chłodzi, potem już ma problem. Jak się ma opisywany silnik 1.2 to w lato trzeba nieraz wybrać między podjazdem pod górkę, a chłodem z nawiewu xD Stromy podjazd z klimą to na drugim biegu w porywie. Częstą awarią jest kostka która odpowiada za moc nawiewu. Lubi się przepalać lub nie stykać. Wiem, że to klasyk w grande punto. U...
~582-32-41 GG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
wentylacja. wielu ludzi nie wiem czego oczekuje. zamiast napisac ze szybko ogrzewa szybe pisza ze glosno pracuje. najwazniejsze ze glosno mniej ze dobze tak? zgadzam sie ze nawiewy sa dosc glosne. nie oznacza to ze wyja jak traktor poprostu po wylaczeniu nagle uslyszymy cisze. jak sa wlaczone nie przeszkadzaja. dzialanie: ogrzewanie jest bardzo bardzo szybkie. po kilku minutach szyba jest czysta na srodku nawiewow przednich zamontowany jest...
~robest
Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW
No i tu bede sie czepial w moim aucie nie ma klimatyzacji a do tego cos wpadlo do srodka nawiewu szyby i w jakis sposub zablokowalo mechanizm odpowiedzialny za ustawienia wiec jezdzilem zima z zaparowana szyba a w lato spocony bo wialo tylko na nogi napisze inaczej ryczalo bo z wianiem nie mialo ot duzo wspolnego. Mechanicy u ktorych bylem nie chcieli sie za to brac bo duzo roboty ze sciaganiem deski rozdzielczej dla jakiejs tam pierduly
~kmicicx
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Klimatyzacja bardzo dobrze chłodzi, aczkolwiek moim zdaniem pracuje za głośno (w Stilo jest dużo ciszej). Ogrzewanie budziło moje obawy, w końcu diesel jest bardziej efektywny energetycznie, ale w razie potrzeby bardzo szybko we wnętrzu robi się ciepło. Po kilkunastu kilometrach z grzaniem na maksimum nie da się po prostu wytrzymać. Plus za nawiew na nogi z tyłu, jednak przydałby się chociaż jeden na tył między fotelami (nadmuch na twarz).
~Bart
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
To bolączka mojego egzemplarza. Wentylator dmuchawy stracił wyważenie, stąd na 3 i 4 biegu burczy niemiłosiernie, zagłuszając silnik i nawet radio. Koszt wymiany to jakieś 400 złotych. Dodatkowo kostka od panelu regulacji prędkości nawiewu lubi się poluzowywać, a sama regulacja przestaje działać. Trzeba wtedy nurkować łapą pod schowek i ręcznie to poprawiać.
~Mateusz.
Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW
W kwestii ogrzewania jestem nieco zawiedziony. Jeśli na dworze jest zimniej niż -5 stopni to jest ciężko nagrzać. W przypadku dużych mrozów w granicy -15, -20 (a były takie) to już jest dramat. Bez rękawiczek i czapki ani rusz. Co do klimy w lato jest podobnie. Powyżej 30 stopni robi się nieco ciepło. Układ chłodzenia i ogrzewania jest nieco mało wydajny.
~drkarl
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Ogrzewanie dobre, w samochodzie nagrzewa się bardzo szybko, co docenia się w grudniowe/styczniowe poranki, gdy śpieszymy się do pracy. W moim egzemplarzu trochę paruje szyba czołowa i trzeba trochę długo czekać aż dmuchawa sobie z tym poradzi. Wymieniłem filtr kabinowy i nadal to samo, nie mam pomysłu co to.
~Kropkojezdzca
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Klimatyzacja skutecznie chłodzi i nie obciąża aż tak silnika. Szyby szybko odparowują. Pomimo ustawienia nawiewu na max obroty nie dmucha nam nieprzyjemnie w twarz tylko spokojnie przewietrza auto. Ogrzewanie mogłoby byc troszeczke lepsze, chociaż silnik szybko sie nagrzewa i ciepłe powietrze mamy juz po kilku minutach.
~Luki_DG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
W zimę jest bdb - ogrzewanie wydajne nawet bardzo. W tą zimę 09/10, która była dość ostra, praktycznie nigdy nie miałem pokrętła na max temp, w końcu to poprawili bo w poprzedniku musiało być cały czas max. Nie mam klimy, więc w lato będzie gorąco, tymbardziej, że przednia szyba jest bardzo duża, ale dam radę.
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto
6,2
7,6
8,6
~eldik@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Klimatyzacja jest koniecznym rozwiązaniem w tym samochodzie, ponieważ duża przednia szyba jest przyczyną łatwego nagrzewania się auta. Lepiej wiec na niej nie oszczędzać. Co do ogrzewania trudno mi oceniac, ponieważ mam Puntka dopiero od czerwca i nie było okazji, aby wypróbować ten system...