Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

zibigo@o2.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1995
Fiat Punto I Hatchback 1.2 60KM 44kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Autko dla Polaka średniaka na dzisiejsze czasy (bardzo niskie zarobki mimomże oboje pracujemy) trudne do utrzymania bez pomocy rodziny i wyrzeczeń.A ceny usług i części zamiennych, paliwa rosną. Rosną też ogólnie koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Ale autko nadal sprawne mimo 10lat no i nie jest rachityczne z wyglądu.
Olej wymieniam co roku. Jeżdżę na 10W/40 półsyntetyk.
uwaga nie wymianiać olej na mineralny, bo nie będzie mozna włączyć biegów na nierozgrzanym silniku
cztery amory wymieniłem po 70000km.
dobrze przeszklony na boki i tył. Lecz ułorzenie wycieraczki to musiałem sobie sam poprawić by zwęzić lewy pas niewycieranej szyby przedniej.
dla mnie 182cm wzrostu za niski podłokietnik na lewych dzrwiach, a wsiadając za kierownicą wycieram próg obcasami . Nakleiłem taśmę PCV ochronną. Idiotycznie umieszczony włącznik świateł awaryjnych. Moim zdaniem powinien być na środku konsoli nad kieszenią radia,. Fotele są OK . Ale siedzisko u kierowcy powinno być z lepszego materiału lub solidniej zszyte - bo przetarło się na krawędzi lewej.
szcególnie jesienią i zimą gdy zaczynam jazdę zimnym stojącym pod chmurką autkiem to długo trzeba czekać na odmgleniem przedniej szyby.
2 plus 2 wtym fotelik dla maleństwa i jest OK.
po 40000km. rośnie poziom hałasu, no i stuki amorów oraz łożysk tylnej belki oraz tuleji metalowo - gum. przy połączeniu nadwozia z belką tylna
w miescie jężdżę 10km. rano i z powrotem po pracy to zużywa ok. 7 latem 8jesienią 9zimąl/100km. W trasie - długie przeloty z prędkością ok. 100km./h to nawet do 5l/100km.
Wg mnie i mojej siły nabywczej obecnie. Mam satysfakcję że mogę go sam w wielu potzrebach naprawić.
Mizerne zaworki na przewodach spryskiwaczy, Rozpada się gumowa izolacja na osłonach złączy elektr. Trudno oczyścić "rynnę" podokienną lub kanał wentylacyjny - bo czuć nieświerzy zapach przy włączonej dmuchawie. Jesienią i zimą w skutek wzrostu wilgoci puchną pasy bezp. i nie chcą się wciągać po uwolnieniu pasażera lub kierowcy.Lecz zaradziłem temu podkładając pod buty gazety, które wymieniam za każym wyjściem z kabiny.
Mam już trzeci alternator :średnio przebieg po 30000km. No i mam drugą szybę przednią nie wiem czy to wina szyby czy nadwozia ,a może naszych dróg
Dziennik kosztów dla Fiat Punto I Hatchback 1.2 60KM 44kW
7,4