Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

Wiesio@enter.net.pl, 22 lat temu
Silnik 1.3 16V Multijet 70KM 51kW
Rok produkcji 2003
Fiat Punto II Hatchback 1.3 16V Multijet 70KM 51kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Nie ma aut idealnych, ale - jak na razie - jestem bardzo zadowolony. Auto z zewnątrz prezentuje się bardzo atrakcyjnie, pali mniej, niż myślałem i nie sprawia problemów. Nie wiem tylko, jak będzie z trwałością za 4-5 lat (na dłużej go nie przewiduję). W porównaniu z DAEWOO - na minus muszę ocenić serwis (tylko rok gwarancji, gorsza sieć punktów) i chyba trwałość nadwozia (gorszy lakier).
Przy nieumiejętnym ruszaniu z miejsca potrafi złośliwie zgasnąć :-( Trzeba się przyzwyczaić.
Bez zarzutów- chodzi lekko, pomimo moich pomyłek (próby wrzucenia VI biegu)
Nie zawiódł mnie nawet na ostrych zakrętach i nierównej drodze. Trochę za
Musiałem zamontować dodatkowe, wypukłe lusterko cofania (przyklejane na bocznym).
Wysoki komfort jazdy, nawet na trasach 400-500km - bez odpoczynku
Kiepska wentylacja pod kątem nawiewu świeżego powietrza - zbyt ograniczona regulacja położenia kratek nawiewu.
Faktycznie, z ponad 10 reklamowanych
Bez zarzutu
Doszedłem do 4l na trasie, 5,5l w mieście (lato) do 7 l (miasto, ostra zima). Najwięcej zależy chyba od stylu jazdy i od pośpiechu.
Być może miałem szczęście - trafiłem na niezły egzemplarz
Kłopoty ze światłami mijania (zmieniłem 2 komplety żarówek). Podobno to wilgoć w reflektorach.
Złuszcza się lakier (do gołej blachy) na progach pod przednimi drzwiami (od spodu) - i to po niecałym roku!
Dziennik kosztów dla Fiat Punto II Hatchback 1.3 16V Multijet 70KM 51kW
5,6