Ocena kierowcy - Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d

Y...A, 12 lat temu
Silnik 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Rok produkcji 2011
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d  1.4 Start&Stop 77KM 57kW 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie nie mogę się nadziwić że jak narazie oscyluje wokół 6 ciu SZOK.
FIAT zrobił duży krok naprzód Evo jest warte polecenia.
Nie mogę zabardzo się wypowiedzieć bo auto jest na dotarciu, mam 500 km w niecały miesiąc. Elastyczność akceptowalna, za to spalanie jak narazie rewelacyjne średnio ok 6 litrów jak na 8V jestem pod wrażeniem.
Tu jest problem mianowicie 5 ty bieg oraz wsteczny, może to kwestia przyzwyczajenia do poprzednich aut z kraju kwitnącej wiśni. Jednak aby wrzucić wsteczny należy odczekać wg instrukcji 2 sekundy czasem może irytować myślę że przyzwycaje sie z czasem albo przestane zauważać.
Cicho płynnie ale cóź można powiedzieć po 500 km, wszystko nowe nic nie skrzypi nic nie trzeszczy \"bajka\" jednak by nie zapeszać jak długo?
Do przodu bez zastrzeżeń, na boki również dobrze doświetlone wnętrze, z tyłu może za duże słupki tylne przez co bezpieczniej jest obejrzeć się za siebie, olbrzymie lusterka dla mnie super sprawa.
Dobrze wszystko jest tam gdzie można się tego spodziewać, osobiscie przeszkadza umiejscowienie gniazda zapalniczki poza tym nie mam uwag.
Na klimatyzacje niestety nie pora, więć ocena nie miarodajna. Nagrzewanie wnętrza dość szybkie odparowywanie szyb przyzwoite czas pokaże jesiena pogoda zweryfikuje opinie.
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu nie jeżdze więć nie ma co się czepiać fotelik się miesci jest dobrze, jak na segment B nie jest najgorzej zawsze mogło by być lepiej. Przy słusznym wzroscie i odsunięciu fotela do tyłu cisno przydała by się przesuwana tylna kanapa.
Mam 500 km jest super cicho, auto nie przekroczyły ze mną jeszcze nigdy 4 k obrotów silnik poniżej tych wartości daje znać że jest jednak w zakresie 2-3 jest naprawdę cicho. Zawieszenie jako że nowe nie skrzypi nie stuka nie puka.
Jeżdzę w cyklu mieszanym tj wiekszość to dolot do miasta w proporcjach 70 trasa 30 miasto, spalanie oscyluje w okolicach 6 ciu litrów dla mnie bomba. Minimalnie udało mi się emerycko zatankować 4,23 ale to nie jest miarodajny wynik bo na 77 km dystrybutor odbił przy pełnym baku. Nie jest zle liczyłem na gorszy wynik niżeli 6 tka.
IDEALNIE za te pieniądze świetny wybór POLECAM.
Drobiazgi hmm zasugerowałem sie na forach spryskiwaczami, i póki co bacznie analizuje czy mi to przeszkadza czy nie poza tym nie mam uwag no może za głośno pikajace ostrzeźenie o niezapiętych pasach irytuje przy 20km/h podczas jazdy do garażu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Start&Stop 77KM 57kW [l/100km]

5,6