Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Kris, 9 lat temu
Silnik 1.9 Multijet 130KM 96kW
Rok produkcji 2008
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.9 Multijet 130KM 96kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Duża moc i przede wszystkim moment obrotowy, oszczędny, a zarazem dynamiczny.
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów
Idealny kompromis między wyglądem, osiągami i spalaniem. W końcu to małe Maserati z dieslem:) No i co najważniejsze "designed by Giugaro" więc nadwozie w wersji sport jest 3 drzwiowe, ale nie da się wybrać takiego nadwozia do silnika, tylko słabszą wersję 120 km.
130 km i 280 Nm (a warto pamiętać, że Włosi dodawali bonusy nawet ponad 140km i nawet 300 Nm) potrafi zmazać uśmieszki niektórych na światłach, a do tego niskie spalanie. Trasa 5l, miasto 7l i średnie 6l, a to wszystko przy naprawdę dynamicznej jeździe.
bardzo precyzyjna, jednak w porównaniu do świetnego Multijeta trochę za słaba na te 300 Nm, niestety musiałem regenerować, ale przyznaje, że kupiłem samochód używany i skrzynia kwalifikowała się do wymiany. Nie wiem jak jeździł mój poprzednik.
bardzo precyzyjny i dokładny. Fajna funkcja City, dzięki której na parkingu można kręcić jednym palcem kierownicą. Punciak jedzie jak po sznurku tam gdzie go skieruję. Auto trzyma się znakomicie drogi, chociaż to też zapewne dzięki szerokim oponom 205:)
Bardzo dobra do przodu, dobra do tyłu, poza grubymi słupkami tylnymi, które przy cofaniu i jednoczesnym skręcaniu trochę przeszkadzają.
nie mam zastrzeżeń, chociaż miejsce na kubki trochę za płytkie, ale to bzdura.
Bardzo dobrze grzeje i dobrze chłodzi, klima manualna. Może brak z tyłu uchylnych okien, ale ja nie jeżdżę na tylnych siedzeniach, więc mi to nie przeszkadza.
z przodu bardzo dużo miejsca, z tyłu jak na takie małe auto też jest naprawdę dobrze, moja wersja jest 4 osobowa. Jechałem w 4 osoby 600 km i nikt nie narzekał, nawet osoby na tylnych siedzeniach.
no i tutaj mogło być lepiej, chociaż trzeba być uczciwym. Wiadomo diesel to diesel, musi być głośniej, ale można było lepiej wyciszyć, w szczególności przydałoby się, gdy na początku silnik jest zimny i trochę klekocze:)
poza kilkoma częściami, które są dedykowane tylko do wersji Sport z dieslem to duża ilość części oraz tanich zamienników. Kto co woli:) spalanie małe więc nie zrujnuje przy dystrybutorze, pomimo iż jednocześnie nie jest zawalidrogą.
dobre wyposażenie, cena też dobra, ale ja kupiłem auto używane 5 letnie, więc znacznie straciło na wartości. Pierwotnie moja wersja kosztowała ponad 70 tys. zł co za samochód miejski stanowi znaczną sumę. Z mojego punktu widzenia jednak cena idealna, kupiłem super auto z najlepszym dieslem, dla porównania jakiegoś golfa, czy o audi nie mówiąc z mocno przereklamowanym tdi zapłaciłbym o 5 tys.więcej albo kupił o 3 lata starsze.
brak, jedynie co to wymiana części eksploatacyjnych jak filtry, oleje, świece żarowe i tyle. Nabijałem jeszcze klimę, ale to jak wyżej (normalna rzecz) i wymieniałem z tyłu tarcze i klocki, ale tylko dlatego, że coś dostało mi się między klocek, a tarczę i zrobiło dwa żłobienia w powierzchni tarczy.
niestety wymieniałem skrzynię biegów, ale jak pisałem kupiłem auto i już wiedziałem, że długo nie pojeżdżę z tą starą, poprzednik ją niestety zajechał. No i niestety najsłabszy element tego modelu. Skrzynia trochę za słaba do silnika. Kiedy silniki wytrzymują 500 tys. tak skrzynia to 150, góra 200 tys. no i tylko dlatego daję dobrze. No i jak to diesel jest dwumasa, ale odpukać narazie wszystko ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 Multijet 130KM 96kW [l/100km]

Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d