Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 (408) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 494 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~slaweks5
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Marnie... Pierwsza rzecz... Dostęp do wentylacji od komory silnika wiąże się z odkręceniem kilku wkrętów... Nie ma żadnego filtra, zabezpieczenia przed kurzem... No po prostu LIPA... Chyba że czegoś nie wiem to odnośnie wentylacji moja ocena się nie liczy... Jeżeli ktoś wie coś co mogło by mi pomóc to proszę o kontakt. Jeżeli chodzi o ogrzewanie... Tutaj to jest na prawdę nie porozumienie! Autem przejeżdża się spory kawałek drogi nim...
~Giant
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Nie mam w ogóle ogrzewania w tym aucie....a uściślając,grzeje tylko na wysokich obrotach.Wymieniłem termostat,przepłukałem nagrzewnice....dalej nic.W tym tygodniu jestem umówiony z mechanikiem i zobaczymy co wymyśli,bo jesień idzie,a tutaj zimno. W cinquecento przejechałem 2 km i już zaczynało grzać.Pod tym względem cinquecento było złotym samochodem i zawsze nie mogłem się nadziwić w zimie,że tak szybko grzeje.
~Rafaello1979
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Zimne powietrze najlepiej wdmuchiwać na 2 biegu dmuchawy(pot z czoła znika w niecałą minutę). Z nagrzewaniem nie miałem jeszcze możliwości sie spotkać na dłużej, ale z tego co zauważyłem do tej pory, to lepiej nie ustawiać na maxa bo zaczyna po jakimś czasie w aucie pachnięć spalenizną. Poza tym grzeje. Acha, i gałki regulacji nie są zbyt precyzyjnie ustawione.
~m97@inetia.pl
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
To jest duzy problem. Co prawda ogrzewanie dziala sprawnie i dosyc szybko sie nagrzewa, ale nawiew cieplego powietrza na kabine jest tylko ze srodkowych nawiewow (oraz szyba i na nogi). Boczne nawiewy na kabine oferuja jedynie zimne powietrze. Efekt - w razie deszczu, wilgoci, boczne szyby blyskawicznie paruja.
~Sebek
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Pozycja `turbo` (najmocniejszy nadmuch) jest okropnie głośna - dwie pierwsze znośne i w porównaniu z Fiatem Uno są dużo lepsze. Dodatkowo lekkie uchylenie szyb pomaga w opanowaniu upału i małe autko szybciej się przewietrzy. A co do ogrzewania, nie testowałem - aczkolwiek w takim małym aucie, nie powinno być źle.
~Spooky
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
częste usterki termostatu i innych elementów odpowiadających za ciepło w samochodzie wyrabiają zła opinię ogrzewania w seju, jednak gdy wszystko jest sprawne auto nagrzewa sie stosunkowo szybko (po ok 3-5 min jazdy przy temp ok -5 stopni zaczynają sie pierwsze nieśmiałe podmuchy ciepła). w lecie wentylacja jest przyzwoita
~Wanted_X
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Ogrzewanie - super.Maly silnik benzynowy, duze straty cieplne, wszystko idzie w nagrzewnice (trzeba dbac o higiene ukladu chlodzenia). Za to w upalach - masakra. Wlaczenie nawiewu oznacza zrobienie sobie symulacji pobytu w piekarniku z termoobiegiem. Szyby uchylne z tylu i/lub szyberdach konieczne
~Szymonbr
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
U mnie w porządku. Jak do tej pory auto nie sprawia problemów przy nagrzewaniu i wietrzeniu wnętrza. Beznadziejna jest za to regulacja nawiewu. 3 stopnie to zdecydowanie za mało 1.1 MPi miał 4 i to było idealnie. Watro pamiętać o problemowym wiatraku chłodnicy i kontrolować jego stan szczególnie zimą.
~artur
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Na poczatku byly problemy (i to duze nawet po 50km bylo zimno) ale po odpowietrzeniu ukladu chlodzacego i nagrzewnicy w zimie juz po 2 km leci cieple powietrze. Po kilku km jest juz goraco. Jedyny mankament to czasami przy wiekszej sile nadmuchu słychać jakby "liscie" - nie sprawdzalem co to
~Falcor
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Odmrożenie/odparowanie szyb, nawet w duży mróz, trwa moment. Po prostu taki mały silniczek momentalnie się nagrzewa. W zimę cieplutko. Natomiast o klimatyzacji latem możecie zapomnieć. Rzadko który egzemplarz ją miał, a poza tym zjadała ona kilka, z i tak już niewielu koni.
Fiat Seicento Hatchback 3d