Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

kenny cieszyn pzet83@o2.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobre osiągi. Nie jednemu kierowcy juz szczeka opadla jak go male seicento 1,1 objechało :) 13sec do 100 i 170 km/h bez problemow to jak na te gabaryty i moc to calkiem sporo albo nawet za duzo.
Zawieszenie : Tuleje wahaczy tylnych. Denerwujaca wada ale tania.
Silnik : Uszczelka pokrywy zaworów. 15zl wymiana 20 minut.
Karoseria : Mocowanie ogranicznikow.
Jak na tej klasy samochod to mysle ze nie ma co narzekac. Ale opinie sa bardzo rozne, moj akurat ogolnie jest malo awaryjny ale czytajac opinie innych uzyszkodnikow to uosobienie usterkowosci. Sa opinie ktore mowia ze zepsulo sie wszystko. nie wiem od czego to zalezy, moze od kierowcy i sposobu postepowania z samochodem.
Bardzo żwawy i żywotny i co najwazniejsze do obecnego przebiegu kompletnie bezawaryjny. Tylko oleje filtry swiece ... Jak na samochod tej klasy i tej marki jestem pod wrazeniem.
Dobrze zestopniowane przelozenia w skrzyni z silnikiem 1.1 S. Bardzo elastyczna 3 i dluuga 5 ktora pozwala na rozpedzenie samochodu do 175 km/h bez wiekszych akrobacji. Bezawaryjnie.
Tutaj juz nie jest tak kolorowo. Przez 100 tys wymienilem dwa razy tuleje wahaczy tylnych i komplet amortyzatorów z przodu. Winowajca tez sa nasze polskie drogi zapewne. O komforcie nie ma co sie rozpisywac ale napewno wygodniej niz maluch. Trzymanie drogi - przy dobrych oponach i odrobinie rozumu calkiem niezle jak na tej klasy samochod.
Tu nie ma sie co rozpisywac. Bardzo dobra widocznosc wg. mnie. Tylko lusterka zewnetrzne to jakiś żart.
Wszystko pod ręką. Brak mi tylko zamykanego schowka.
Wentylacja nie sprawia problemow. Z ogrzewaniem to juz roznie, przy minusowych temp. trzeba jednak poczekac na upragnione ciepełko. Wg mnie troche za dlugo.
Nie wiem kto wpadl na pomysl zeby rejestrowac ten samochod jako 5 osobowy. Natomiast jako 2 osobowy i pies jest wystarczajaca ilosc miejsca dla kierowcy i pasazerki na krotkich trasach.
Do 110 km/h jest calkiem miło i nie trzeba podnoscic glosu zeby rozmawiac. Pozniej to tylko najrozniejsze szumy wiatru i glos silnika. Jednak on dosc przyjemny :)
Ceny wiekszosci czesci jak do malucha. Tanie naprawy i a przeglady nie wiem - robie sam. Spalanie mogloby byc nizsze. W miescie potrafi polknac 8/100 z kolei za miastem jest ekonomiczny bo 5/100 to zaden wysilek.
Jakosc wykonania wnetrza moglabybyc troche wyzsza.
Jak na 8 lat to dobrze: urwane mocowanie ogranicznika drzwi kierowcy, zatarcie silnika wycieraczek przepalona zarowka podswietlania pokretel od ogrzewania. Hm... to chyba tyle jesli chodzi o pierdoły.
Silnik skrzynia - brak usterek. A przepraszam: termostat. Koszt zakupu nowego 25 zl robocizna 0zl. I uszczelka pokrywy zaworów 12zl. (sam wymienilem) Zawieszenie: amortyzatory przod, tuleje wahacza tył (2razy). Linka od ręcznego i linka sprzęgła oraz uklad wydechowy - kompletny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

6,6