Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

MIM, 18 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Pomimo szeregu napraw uważam jednak że samochód jest godny uwagi. Po mieście wręcz idealny a nawet na niezbyt długie trasy tak do 400km wystarcza (jadąc w dwie osoby). Ceny części nie są za drogie. Dynamika odpowiednia. Samochód idealny jako drugi w rodzinie. Miałem już starsze samochody tzw. lepszej klasy - ale ich awaryjność i koszt części spowodowały że zacząłem mierzyć siły na zamiary i trafiłem w Seicento
Jak na tej klasy samochód to nie jest źle. Silnik 1.1 to największy atut tego autka, szcególnie biorąc pod uwagę jego ciężar. Na trasie zachowuję się odpowiednio oczywiście nalezy pamiętać iż jest to przede wszystkim samochód miejski a nie wyścigówka. Jazda 110-130km/h optymalna
problemy z włączaniem jedynki szczególnie zimą i czasami z wstecznym
należy uważac na zakrętach
bardzo dobra. Zastrzeżenia budzić mogą małe lusterka boczne
całkiem całkiem. Jednak moim skromnym zdaniem można było pomyśleć o lepszym umiejscowieniu włączników szyb elektrycznych. Często szukając lewego włącznika zamiast szyby włączam radio a sięganie do prawego jest wręcz niebezpieczne podczas jazdy. Reszta ok. tylko trochę denerwuje mnie zbyt duża przestrzeń i pułka, która ma służyc chyba tylko kobietom na torebki :) MAŁE PEDAŁY I ZBYT BLISKO SIEBIE!!!!
OK ale czasami parują nadmiernie tylne szyby
Wystarczająca całkowicie dla dwóch osób + małe dziecko w tyle. Jak na tak mały samochód to naprawdę z przodu przy oczywiście odpowiednio odsuniętych fotelach jest sporo miejsca. W trasie do 300 km nie odczuwam jej trudów
do 100-110km/h nieźle, jednak przy większych prędkościach robi się już nieprzyjemnie głośno. Uciążliwi jest też odgłos ogumienia. Ale generalnie jest dobrze.
na trasie spala około 5.1l/100km (jazda od 110-130km/h). Zbiornik na oko starcza tak na 570 km W mieście wypada juz znacznie gorzej ale i tak nie ma trgedii latem około 7 - 8 litra, zimą 8 - 8,7 l/100km Cykl mieszany około 6,5l/100km
Bardzo dobry. Ale nie kupowałbym nowego jedynie używany ,można znaleźć prawdziwe perełki, gdyż samochody te sa często użytkowane przez kobiety (praca-dom-zakupy - max prędkość 60km/h). Warto też zastanowić się nad kupnem tego samochodu nawet z większym przebiegiem ale wówczas zwrócić uwagę czy takie części jak amortyzatory, chłodnica, bak, tłumik, alternator były robione bądź wymieniane wtedy samochód powinien posłużyć jescze ładnych parę latek.
Tutaj niestety autko nie jest wzorcowe. Samochód uzytkuję od roku ale znam poprzedniego właściciela i wiem co już robił: - I właściciel: na gwarancji sprzęgło, przednia szyba sama pękła, - JA: zapieczona tylna wycieraczka, wymiana włącznika prawego od szyby elektr, uszczelka pod kapą od zaworów - opony - klocki, filtry, olej, rozrząd +napinacz (może za szybko wymieniłem bo przy 60tyś) - oring przy rozrządzie i przy aparacie
Tego trochę było jak na samochód z 60tyś przebiegu. Należało kupić: - nowy zbiornik paliwa (stary zaatakowany poważnie jak na wiek auta przez korozję), - łapa od silnika (bardzo skorodowana-warto ją sprawdzić zaby nie "spadł" silnik),- nowa pompa wody,- nowa chłodnica, -elektrowentylator chłodnicy (zapieczonywarto go sprawdzić aby nie uszkodził pozostałych elementów układu, sprawdzić bezpiecznik 30 przy akumulatorze),- czujnik wody, - tłumik

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

6,4