Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Jarek M., 19 lat temu
Rok produkcji 2000
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Ogólnie samochod wporzadku. Nie wiem jak inne pojazdy innych producentow. Zeby nie to, ze auto dostalismy w psadku od rodziców :), to nie kupiłbym FIATA nawet nowego. Wolłabym kupic uzywanego japonczyka.
Silnik czasami nie rowno chodzi. Jesli chodzi o elastycznosc to SPI jest słabiutkie. Ma codzien jezdze MPI i jest lepszy od SPI.
W moim prywatnym SPI nie narzekam na skrzynie biegów. Natomiast w słuzbowym MPI po 30.000 przestały wchodzic biegi (naprawa w ASO). Po naprawie ciezko wchodzi 1.
W moim SPI po 65 tys wymiana amortyzatorów ( nawet nie zle), ale niepokoja mnie stuki przy wiekszyh nierownosciach ( bruk), narazie nie zlokalizowałem przyczyny stuków.
Słupki załsaniaja widocznosc szczegolnie prezy skrecie w lewo.
Ogolnie za taka kase moze byc, o ile nie naprawia sie w ASO.
Liscie w pysk :) Ogrzewanie jak narazie działa.
Przy moim 170 cm wzrostu nie narzekam. Natomiast co do miejsca pasazerow: KTO DAŁ CERTYFIKAT NA 5 MIEJSC!!
Silnik - OK. Troche gorzej z zawieszeniem.
Zuzycie w miescie ok. 6,5. Trasa 5-5,5. Ceny przegladów: zaje.., po gwarancji nie robie. Naprawy w ASO porazka, u znajomych mechanikow nawet w miare.
Za takie pieniadze to nawet dobre auto, ale tak do 60.000, bo potem to raczej skarbonka a nie samochód .
Zarowki i spryskiwacz, po umyciu przestawiaja sie. Nie zapomniec trezba o wlewaniu płynu do spryskiwcza-totalna porazka. Bez lejka połowa płynu ląduje na glebie :(
U mnie po 60.000: Wymiana tylnej piasty(urwała sie sruba mocujaca koło), elektrowentylator chłodnicy ( zatarte łozysko), wymiana amortyzatorów przednich, łozysko koła przedniego ( po wymianie nadal cos wyje, ale teraz juz sam nie wiem co?! ), tłumik koncowy ( a własciwie przepalona rura). Na dzien dzisiejszy stuki w przednim zawieszeniu, a moze to przekładnia. Az sie boje jechac do ASO, bo powiedza ze TEN TY TAK MA :-/
Dziennik kosztów dla Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
8,1