Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

przemo, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2004
Fiat Stilo Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ocynk dobrze zabezpiecza przed rudą ździrą :)
Udany samochód, bezproblemowa jazda i bardzo mi się podoba z wyglądu, w wersji nadwozia 3D chociaż przód ładniejszy od tyłu. Do tej pory odpukać nie mam się do czego przyczepić.
Silnik pracuje dosyć głośno jak na benzynówkę, ale dźwięk jest raczej przyjemny szczególnie dla kogoś kto lubi sportowe brzmienia. Najgorzej jest w przedziale obrotów 2500/min, poniżej i powyżej znacznie lepiej. Dobrze się zbiera, przyspieszenie bardzo dobre jak na tą pojemność szczególnie jak się wkręci powyżej 3500 :)
Jedynie uwaga do biegu wsteczego, problem z wrzuceniem na początku jazdy przy zimnym silniku. W pozostałym zakresie skrzynia pracuje bardzo dobrze.
Trzyma się drogi pewnie, dobrze pokonuje zakręty, nie ma skłonności do podsterowności, po przesiadce z Lanosa i Peugeota 306combi po prostu wyścigówka :) Mam wrażenie że lekko skrzypi coś przy pokonywaniu dużych nierówności, ale może mi się tylko wydaje, albo to łącznik stabilizatora do wymiany...
Widoczność dobra, jedynie przednie grube słupki trochę ograniczają widoczność przy skręcaniu, ale nie jest to bardzo uciążliwe.
Moim zdaniem świetnie wszystko rozmieszczone i w zasięgu ręki. Deska bardzo ładnie zaprojektowana, materiały wykończenia przyzwoite, zupełnie jak nie w Fiacie :) Przyzwoite nagłośnienie, 6 głośników i dobre radio.
Klima po 6 latach pracuje bez zarzutu. Nawiew w porządku, dosyć szybko się nagrzewa.
186 cm. wzrostu i mieszczę się bez problemu. Mam wersję 3-drzwiową, pasażerowie z tyłu się nie skarżyli.
Silnik po prostu słychać, ale subiektywnie mi to nie przeszkadza nawet przy dłuższej jeździe.
Jazda mieszana 6,5l. w mieście potrafi i 9l. szczególnie w korkach, w trasie ok. 5,5 mniej raczej trudno. Ja jadąc nie patrzę na spalanie, ale Kubicą też nie jestem.
Za pewnego krajowego sześciolatka z niskim przebiegiem i zadbanego dałem 17900 zł. Może nie aż tak mało ale moim zdaniem opłaciło się.
Problem z wymianą żarówek H7, po prostu jakaś masakra, szczególnie z lewej strony gdzie trzeba wykręcić akumulator i mieć kogoś do pomocy. Wymieniłem po kupnie w sierpniu i jak na razie obie świecą, ale podobno szybko się przepalają. Poza tym wszystko w porządku.
Bez usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]