Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Stilo Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Nagłośnienie! Rewelacyjne! Nie żadne piszczałki, tylko normalne głośniki.
Zawieszenie : Łącznik stabkilizatora
Gdy go kupowałem 6 lat temu, to nie byłem zbytnio do niego przekonany. Wiadomo jaką opinią cieszy się ta marka. Zaryzykowałem i nie żałuję ani trochę. Przyzwoicie wygląda, miejsca w środku wystarczająco. Bagażnik trochę mały. Dla mnie lepiej nie trzeba. Teraz myślę o zmianie auta, bo mój już przekroczył 10 lat, ale postawił swojemu następcy bardzo wysoki próg!
1,4 jest mały, nie ma się co oszukiwać. Kręcąc się od domu do sklepu i do pracy wystarcza, lecz pojechać w trasę... Szału nie robi. To zależy czego kto potrzebuje. Ekonomiczny i elastyczny. W jeździe mieszanej spala ok 6,5l/100. na autostradzie (160-180 km/h) 8,5 - 9l/100). Dla mnie ten wynik jest rewelacyjny. Kultura pracy? Źle! Klekocze jak stary ropniak i nie jest zadowolony z nawet delikatnie zabrudzonej przepustnicy. Przy wyższych obrotach głośny!
Dla mnie coś wspaniałego! 6 biegów to podstawa w aucie. Biegi wchodziły gładko, później wbijałem na siłę - wymieniłem sprzęgło (175k km) i nadal bajka. Na 6 biegu pojedzie 60 i 160.
Przyjemnie się prowadzi. Trzyma się drogi jak przyklejony. Chyba, że na letnich oponach na świeżym śniegu... ale to ESP świetnie daje sobie radę w poślizgach. Łączniki stabilizatora potrafią rozdrażnić - bardzo szybko padają, ale są niedrogie i można wymienić samemu.
Zbyt duże słupki przednie, za krótkie drzwi kierowcy (wersja 5d), przez co głowę mam na wysokości słupków bocznych. Lusterka boczne małe. Ale nie ma źle, kwestia przyzwyczajenia do auta i jeździmy jak cienkusiem.
Wszystko czego potrzebuję mam pod ręką. Radio wysoko (nie mam sterowania w kierownicy), fajne guziczki po lewej stronie kierownicy. Po 20 minutach w aucie wiemy gdzie co jest.
W lecie manualna klina chłodzi a w zimie od silniczka ciepło leci. Nie nagrzewa się szybko, ale dla mnie to nie problem - nie jestem zimorodkiem. Rewelacyjny klimatyzowany schowek (0,7 się mieści)
Miejsca ogólnie dużo, lecz mogli wyciągnąć więcej przestrzeni. Z przodu wystarczająco miejsca dla kierowcy i pasażera. Na tylnej kanapie nie jeżdżę, więc ciężko mi stwierdzić. Moim skromnym zdaniem za grube drzwi. Ale mocne wzmocnienia w nich w sumie są ważniejsze. Przetestowane - nie zawiodły!
Bez wodotrysków. Za dużo słychać od spodu. Ale muzyczkę zapuścimy i jest dobrze. To nie merc klasy S.
Lać i jechać! Paliwożerny to on nie jest. Części tanie, chociaż zbyt wiele ich nie musiałem kupować.
Kupiłem używkę za bardzo małe pieniądze. Salonówki były drogie - fakt. Lecz z racji tego, że to fiat, to używkę można tanio kupić i cieszyć się jakością wykonania.
Wbrew wszelkim opiniom jest świetnie. W ciągu 6 lat nie łączyła kostka w lewych drzwiach (brak temperatury zewnętrznej i el. szyby wraz z lusterkiem), ale wystarczyło przedmuchać i działa jak nowe. Raz nie chciał odpalić. W lecie! Do tej pory nie wiem czemu. No i nieszczęsne łączniki stabilizatora!
Wyrwałem prawą półoś. Mój błąd. Poza tym to w sumie nic. 185k przebiegu i do silnika nie zaglądane, zawieszenie jeszcze produkcyjne. W sumie to tuleje tylnej beli poleciały, ale w jedenastoletnim aucie mają prawo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

6,2