Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Inne : Spalanie. Całość rozczarowuje
Silnik : jak wyżej
Zawieszenie : jak wyżej
nie kupię już Fiata
odnoszę wrażenie przynajmniej po silniku, że to auto zaprojektowane na 100 000 km.Do tego przebiegu rewelacja,żadnych przykrych niespodzianek, spalanie śr. 5,5. Rewelacja. A potem..... 115 000- koło dwumasowe- dojechałem z powodu wibracji do serwisu, wjechałem na podnośnik i ... koło wypadło. Cud że nie po drodze. Razem coś k. 800 zł 122 000- padły wtryski (tanuję tylko na Shellu)- nowe 5 000 !!!- regeneracja + serwis 1600. 137 000-padła pompa wodna- łozysko ( pompa koszt. 180 zł). Efekt... urwany pasek rozrządu ( wymieniany 80 000 km) : rozrząd + głowica roz...- 4000 w plecy.
Dobrze zestopniowana. ale nieprecyzyjna, Ostatnio wyjątkowo, być może wina sprzęgła
O.K.- ale szybko zużywają się końcówki stabilizatora przechyłow-co 30000 tys. Ostatnio wymiana tulei w tylnym zawieszenie. Amortyzatory o dziwo o.k. Wymaga częstych kontroli zbieżności (Sciąłem niepotrzebnie 2 komplety opon)-podobna dośc częsta przypadłość
Dobra, siedzi się znacznie wyżej jak w typowych hatchbackach. Za grube słupki z przodu- kolega miał kolizję przez to.
Wszystko na swoim miejscu ,
Mimo klimy bywa za gorąco latem. Zimą jest w aucie ciepło dopiero po przejechaniu 15 km.Filtry przeciwpyłkowe nie wytrzymują 10 000 km- jak są zapchane, to klimatyzacja jest niewydolna, zamarzają szyby
Dużo miejsca dla kierowcy- wysoko i szeroko jak w większym aucie. Mało miejsca z tyłu na nogi dla wysokich pasażerów
Głośno
Zużycie paliwa- ekstra. Przeglądy może niezbyt drogie, ale częste- 10 000. Naprawy- BARDZO CZĘSTE!!!
Kupiłem to auto jako demo za 56 000 zł z przebiegiem 3 500 km. Gdybym jeździł 10 000 rocznie to było by O.K. Przy jeździe 50 000 rocznie , awaryjności, stratach czasu na serwis, wydawaniu pieniedzy na pożyczane auta kupno tego auta mija się z celem. Auto z pozoru pancernie zaprojektowane, ja nie Fiat- ale wykonanie niestety wloskie!!!!!!!!!!!!
Wymiana żarówek. Geniusz ten, kto to wymyślił !
DRAMAT!!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]