Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Darek, 14 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobry silnik. Nie do zajechania. Do tego oszczędny i w miarę elastyczny.
Stilo to udany samochód. Psuje stereotyp fiata jako super awaryjnego samochodu. Naprawdę nie jest źle. Auto w miarę bezawaryjne i oszczędne. Ktos kiedyś powiedział \"Jak jeździsz tak masz\". O każdy samochód trzeba dbać. Jak czekasz z naprawą w zawieszeniu aż Ci koło odpadnie to zawsze bedzie drogo kosztować. Koszty utrzmania są naprawdę niewielkie. Nie jest demonem predkości, ale jako auto miejskie do pracy jest idealne. I całkiem ciekawie wygląda. Szczególnie na 17\"felgach.
Jak na 115 koni to całkiem nieźle. Troche głośny,ale kwestia przyzwyczajenia się. Nie ma takiego klekotania jak w 1,9 tdi z VW.
Skrzynia mało precyzyjna. Ale po kilku tysiącach km da się przyzwyczajic. W korkach trochę się trzeba namęczyć. Sprzęgło w fiatach bardzo szybko chwyta i trzeba uwazać zeby nie zgasł.
Jak na tą klasą samochodu to naprawde super. Wmiescie funkcja City i mozna kierownica krecici malym palcem. Na trasie z wyłączoną ukłd kierowniczy sztywniejszy i bardziej precyzyjny. Moje auto jezdzi na 17\" felgach i oponach 215/45 wiec ani z przyczepnoscia ani z trakcja nie ma problemow. Jedyny minus to za delikatne zawieszenie, ktore w miare szybko sie wybija. Ale jak sie robi wszystko na biezaco to koszta jak to w fiacie sa minimalne.
Wersja 3-drzwiowa. Co tu dużo mówić. Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra. A z tyłu wystarczy. Jeszcze nigdzie sie nie przytuliłem więc chyba jest ok.
Wszystko tam gdzie powinno być. W tej cenie Fiat dał naprawde duzo/ navi, skóry, 2-strefowy klimatronik, 4poduszki, 2 kurtyny,zest. głośnomówiący.../ Konkurencja daleko w tyle.
Szyby nie paują. Latem jest zimno. Zimą ciepło. 2-strefowy klimatronik. W zupełności wystarczy.
Kupiłem to auto jako 2-osobowe i jako takie je traktuje. Do tyłu trzeba sie gramolić przez fotele i miejsca tez za duzo nie ma, ale dla mnie to nie robi różnicy. Na dwie osoby jest naprawde super. Dużo schowków/ w tym jeden chłodzony na napoje/
Nie jest tragicznie ale super tez nie. Wyraźnie słychać silnik. Jak wspominałem jezdze na w miare szerokich oponach i to też swoje hałasuje. No ale coś kosztem czegoś.
Bardzo mocna strona fiata. Pali sredno 7,4 litra/jak zmieniłem koła spokojnie zszedłem do 6,9/ W miescie jakies 8 na trasie ok 6. Wszystko zależy jak kto jeździ i uzywa prawego pedału. Chwilę pojeździłem jak dziad to komputer pokazał że na jednym baku na trasie zrobię 1200km. Ceny napraw są naprawdę niskie. Kiedyś miałem BMW i teraz jak słyszę kwoty od mojego mechanika to są naprawdę minimalne. Może nawet tańsze niż w VW.
Bezkonkurencyjne wyposażenie w tej klasie. Z tą cenę dostaje się naprawdę dużo/ jak pisałem wcześniej/. Wykończenie jest już inną historią. Nie jest źle, ale na tle konkurencji/ szczególnie z Niemiec i Japonii/ wypada to dość słabo. Tak więc mocne 4 bo za takie wyposażenie konkurencja sobie liczy dużo, dużo więcej.
Elektronika przede wszystkim. To awaria poduszki, to niski stan oleju/ wg czujnika/. Daje słabe 4 bo ego typu rzeczy są trochę denerwujące, ale po przekręceniu kluczyka drugi raz znika większość z nich.
Delikatne zawieszenie. Silnik nie do zajechania.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

6,4