Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Tosterkovsky, 10 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Samochód naprawdę zrywne. Dobrze trzyma się drogi.
Układ elektryczny : Wyskakujące błędy bez powodu.
Karoseria : Częsta rdza na klapie bagażnika.
Polecałbym ten samochód każdemu, któremu choć trochę się spodobał. Można się w nim zakochać. Wystarczy znaleźć dobry egzeplarz, a wielu ludzi obejrzy się za nim na ulicy i parkingu.
Z silnikiem od kupna nie miałem żadnych kłopotów. Jak dla mnie to dosyć mocny silnik przy tak małej masie. Zbiera się dosyć zgrabnie i rozpędza się do dość wysokich prędkości. Przy takim przebiegu nic się nie poci, nie cieknie.
Skrzynia biegów chodzi gładko. Wystarczy praktycznie przyłożenie palca i biegi się same zmieniają. Chyba najlepsza, której do tej pory używałem.
Środek ciężkości wydaje się położony dość nisko. Samochód trzyma się dość ładnie jezdni. Trzeba się jednak przyzwyczaić, że czasami lubi wypaść z jakiejś koleiny, lecz nie stwarza niebezpiecznych sytuacji. Nie jest ani zbytnio podsterowny, ani nadsterowny.
Widoczność z przodu doskonała. Boki też niczego sobie. Najgorsza jest z tyłu (chociaż najlepsza z samochodów, których używałem do tej pory). Na początku często poprawiałem lusterko, gdyż myślałem, że mam je zbyt wysoko ustawione. Nigdy nie było sytuacji, że jakiś słupek mi coś zasłaniał.
Samochód szeroki i niski. Jedyne do czego się trzeba przyzwyczajać, to jest to, że się wpada to jego miękkich foteli. Reszta przychodzi już sama. Gdy wsiadasz do innych pojazdów wydają Ci się już małe (chyba, że jeździsz autobusem) ;)
Często spotykaną awarią jest przekładnia od klimatyzacji na górny nawiew. Tak to działa, jak powinna. Chłodzi i grzeje, tak jak się ustawi. Samochód nagrzewa się jak każdy inny.
Tak jak już pisałem. Miejsca z przodu jest dużo. Samochodu 3D nie kupuje się raczej dla większej ilości osób. Ale jeśli tylko chcecie możecie wziąć jeszcze dwie na tył. Może nie będą mogły się rozłożyć, ale na brak miejsca także nie będą narzekały (szczególnie osoby do 1.80m)
Diesel jednak ma o wiele mniejszą kulturę pracy od benzyniaka. Jednak podczas jazdy nie czuje się większej różnicy. Jedyne co, to przy skywindow\'ie od +90km/h zaczyna być słyszalny pędzący wiatr (przy rolecie to od 100km/h). Jednak nawet cicho włączone radio potrafi wszystko wytłumić ;)
Fiat nigdy nie był drogi w porównaniu do innych samochodów. Jeśli będziesz opiekował się samochodem, to on się odwdzięczy. Spalanie przy takiej mocy jest bardzo małe. Austrostrada: 6-7l przy szybkim tempie poruszania się. Trasa 4-5l/100km, w mieście do 7. Samochód jest dość ekonomiczny i tani w użytkowaniu. Wiele rzeczy możesz w nim zrobić sam, wystarczy trochę chęci. Polecam go jako pierwszy samochód dla młodego człowieka ;)
Stosunek jakości i ceny uważam za bardzo dobry. Wcześniejsze modele samochodu uważam za najlepsze. Jest w nich dużo dodatków, takich jak: czujnik zmierzchu, czujnik deszczu, klimatyzacja, skywindow, czasami ogrzewane fotele, tempomat. Cena nie jest wygórowana jak na takie dodatki. Trzeba znaleźć dobry samochód i można się nim już tylko cieszyć. Zasada jest praktycznie taka sama jak w innych samochodach, ale prawda jest taka, że za taką cenę, nie znajdziecie pojazdu z takim wyposażeniem :)
Często wyskakujące błędy komputera, które nie mają wcale związku z tym co się dzieje w rzeczywistości. Najczęściejszym powodem błędów jest wilgość w skrzynce bezpieczników pod maską. Często wyskakuje także błąd poduszki powietrznej pasażera, gdy ten niefortunnie się na nim ustawi (łatwo to naprawić).
Do tej pory nie miałem żadnych poważniejszy usterek (odpukać) i także o takowych nie słyszałem. Jeśli są jakieś problemy, zawsze można kupić kable i samemu się dowiedzieć co się dzieje :) można śmiało powiedzieć, że samochód jest raczej małousterkowy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

5,7