Ocena kierowcy - Fiat Tempra Sedan

BOBO bobo20@space.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Tempra Sedan 1.6 86KM 63kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
koszty utrzymania rekompensuje wygoda bezpieczeństwo i niezawodność w sytuacjach (jak wspomniałem ) ekstremalnych dosknale sie prowadzi płynnie przyśpiesza nawet na gazie jest wytrzymały ( pod każdym względem ) wiem bo nieoszczędzam go a raczej jej :-)
pomimo że chodził na taxi ma kopa ale czuć że jest już wysłużony
musiałem zmienić skrzynie (nowa kosztuje 3500 zł kupiłem za 1500 zł 15000 km)
jest bardzo precyzyjny jeżdze pardzo szybko a pomimo tego tył nigdy niewychodzi z łuku chyba że sam tego chce :-)
no cóż widocznośc jest dobra ale tylko do przodu i na boki ( trosszke zaduże słupki przednie) jeżeli chodzi o tył trzeba polegać tylko na lusterkach
to mocna strona samochodu wszystko jest zaplanowane bardzo dbrze (jest pod ręką )
potężny minus tego samochodu zimą leci powietrze o temp 20 oC a podczas deszczu niedaje sobie rady z zachodzącymi szybami
przestrzeń to kolejny olbżymi plus jest to bardzo wygodny samochód i co najważniejsze niemęczy podczas długich tras
fakt jest to samochud dosyć głośny ale tylko wporównaniu do nowych samochodów wyzszej klasy pozatym dźwięki wydawane przez opływające powietrze mogą drażnić ale rekompęsatą jest przyjemny pomruk silnika
powiem szczeże jeśli chodzi o mój silnik jest paliwożerny ( mam ciężką noge ) astronomiczne koszty ponosi sie przy nawet najmniejszych naprawach przekładnia kierownicza ze wspomaganiem : 1900zł skrzynia biegów 3500zł wałek rozrządu około 600 zł
jak wspomniałem koszty napraw to poważny problem pozatym samochud traci na wartości a ceny części nie wiem że mam Tempre a po naprawie czuje że mam volvo jakośc dobra nic dodać nic ująć (no może przłożyć kamere z nowej primery bo w Temprze jest bardziej pomocna )
jeżeli samochud jest w dobrym stanie jest świetnie natomiast jeżeli zaczyna sie sypać to najlepiej poprostu go sprzedać bo zamienia sie z bolidu F1 w skarbonke :D
poważne usterki zdażają sie żadko ale jak już sie przydaży to portfel chudnie w zastraszającym tępie , w sytuacjach ekstremalnych samochud mnie niezawiudł ( test łosia przy 130 km/h ) samochud cały jedynie napotkałem lekki uślizg tylnej osi
Fiat Tempra Sedan