Ocena kierowcy - Fiat Tempra Sedan

miszko, 19 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Fiat Tempra Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Ogolnie oceniam na bardzo dobrze, choc nie daje doskonalej oceny ;)
Mam 1.6 gaznik, szczegolnie polecam ta wersje 1.6 gdyz jest mocniejsza niz na wtrysku! Mam zrobione 275kkm i przy silniku nic nie robilem (oczywiscie swiecie, kable WN, olej wymieniany) Przy 262kkm zalozylem LPG, chodzi miodzio!
Wsteczny nieraz ma problemy z "zlapaniem" Moze za duze skoki lewarka... tak nie mam powodow do narzekan
Wachacze (przod) moze nie sa najbarziej wytrzymale, ale za to komfort jazdy bardzo dobry.
Tyl... no z racji stylistyki "klina" do tylu za duzo nie widac, ogolnie ok, duze lusterka to nadrabia!!
Mile autko, duze ;)
Po 1,5-2 km juz czuc cieple, po okolo drugich tyle auto juz jest prawie dogrzane. Co do wentyalcji mam ZERO zastrzezen.
1 zdanie, duzo miejsca!!! Wygodne fotele!
Nie jest zle, choc moglo by byc lepiej. Przy 120-140km/h jest "normalnie".
do 100km/h ekonomiczny, powyzej .... chmm to roznie, zalezy od nogi ;) Na lpg jazda, lekka noga spalil 8,9l, miasto, ciezka noga 13l Srednio mozna powiedziec ze jesli jezdzi sie umiarkowanie miasto/trasa - "srednia noga" spali 10l. Wszystkie wartosci podane dla gazu!
Ale za to tu dam doskonala. W tej klasie naprawde nie znajdzie sie nic lepszego. Porownania do Golfow II/III troche mnie smiesza! Astra jest milym autem, ale ciasnym. Octavia jest porownywalna, ale z tylu miejsca o wiele mniej niz w Temprze. Warto szukac dobrze wyposazonych Tempr! Nie ma aut doskonalych, wiec jesli sie dba to sie ma!! Ja mam juz 10,5 roku to auto i w sumie juz do konca jego dni nie sprzedam. A to dopiero polowa jego zycia ;) Znam Tempry co maja po 560kkm! A ze Tempra byla swojego czasu autem rzadowym to tez cos to znaczy!
Co awaryjne... chmm dobrze trzeba utrzymac kostki zasilania w reflektorach. zeby nie zasniedziały. Sprawdzic tez lepiej wpiecie kostki do wentylatora od nagrzewnicy. To jedynie "powazne" usterki, zadbac o kostki-a bedzie ok!
Co 100kkm lozyska kol przednich - tyl ani razu. Co 100kkm. pasek rozrzadu w silniku. Wachacze - zalezy jakie drogi, ja srednio przez 275kkm, wymienialem 3 razy wachacze. Ani razu nie stanela zebym nie mogl kontunuowac jazdy. To chyba cos swiadczy!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 90KM 66kW [l/100km]

8,9