Ocena kierowcy - Fiat Ulysse II

użytkownik, 10 lat temu
Silnik 2.2 16V JTD 128KM 94kW
Rok produkcji 2004
Fiat Ulysse II 2.2 16V JTD 128KM 94kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Wg mnie świetny sotosunek jakości do ceny...Nigdy nie sądziłem, że będe jeżdził fiatem, a tu niespodzianka. Szukałem auta rodzinnego dla 6 osób i uważam, że to strzał w 10... Polecam wszystkim. Wcześniej jeżdziłem dużymi kombiakami wydawać by się mogło że marek lepiej pozycjonowanych od fiata ale muszę przyznać, że po kilku długich trasach vanem jest to inna jakość. A przy tym uprzedzenia do marki poszły w odstawkę. Naprawdę dobre auto.
raczej zaskoczenie na plus.
trzeba się przyzwyczaić do \"torów\" prowadzenia lewarka. Na początku torchę się denerwowałem bo wcześniej miałem b. krótkie przełożenia. Ale po kilku godzinach jazdy jest ok.
ok, lodówka pod gałką zmiany biegów bardzo pożyteczna.
niczym się nie różni od \"lepszych\" marek w dieslu - czas nagrzewania podobny. Wg mnie jest ok. Dodatkowo przód i tył jest regulowany niezależnie.
doskonale dla 5 osób przy 7 trochę gorzej z bagażami ale nadal komfort jazdy jest świetny (auto ma pełnowartościowe dodatkowe fotel, a nie coś wyciąganego z podłogi) - jedyny problem to niezby łatwy demontaż ostanich siedzeń.
do 130 km/h komfortowo.
raczej cięzko zejsć poniżej 9 litrów ale też nie wiem jak trzeba pilować żeby spalał powyżej 10...
denerwują jedynie drobne rzeczy, typu urwana linka od otwierania maski silnika, wypadająca linka od podciągu wstecznego biegu...generalnie drobiazgi do szybkiej naprawy.
na razie bez poważnych usterek...oczywiście poza wymianą elementów eksploatacyjnych...ale też zaskakująco długo wytrzymują. Przeglądy co 30 tys....

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V JTD 128KM 94kW [l/100km]

8,9