Ocena kierowcy - Ford C-MAX I

Silnik 1.8 Duratec 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Ford C-MAX I 1.8 Duratec 125KM 92kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Generalnie jestem zadowolony z samochodu. Jestem jego właścicielem zaledwie od dwóch miesięcy. Pochodzi on z Francji, a w Polsce jestem jego pierwszym właścicielem. Wydaje mi się, że troszeczkę przepłaciłem gdyż podobne Fordy na rynku wtórnym można dostać już "w gazie" (chociaż w uboższych wersjach) ale liczę, że przebieg jest realny (80k) bo wnętrze auta prezentuje się wzorowo. Samochód w najbliższym czasie zostanie wyposażony w instalację gazową STAG Q-BOX + reduktor AC 150km + wtryski HANA. Jak przejeżdżę 10kkm to zdam relację co i jak się sprawuje. Pozdrawiam posiadaczy C-Max'ów!
Jednostka 1.8 o mocy 125 km uważam że jest wystarczająca do swobodnego poruszania się na Polskich i zagranicznych drogach (przesiadłem się ze 150 konnej BMW e46). Niestety samochód jest średnio wygłuszony i przy prędkości 150 km/h silnik wyraźnie obniża komfort jazdy. Na szczęście demonem prędkości nie jestem i mi to zbytnio nie przeszkadza ;]
Skrzynię oceniam dobrze, krótsze przełożenia odpowiadają mojemu stylowi jazdy, lecz na trasie przydałby się szósty bieg.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze, zadziwiła mnie jego przyczepność i to jak się spisuje na drodze na plus.
Samochód ten został dobrze skonstułowany. Podczas jazdy widoczna jest zarówno jezdnia jak i pobocza, a tylnia szyba oferuje podgląd na to co się dzieje zasamochodem.
Samochód mam niespełna 2 miesiące, zbliża się lato więc podjadę z klimą na serwis. Wersja Ghia którą posiadam wyposażona została w dwustrefowy klimatronik więc jest dosyć komfortowo. Zaparowana przednia szyba nie jest już dla mnie problemem, potężny nawiew upora się z nią w ciągu kilku sekund.
Jak to w minivanie, dużo miejsca, dużo schowków, wysokie siedzenie... Podczas jazdy z góry patrzę na wszystkich ;] Duuuży plus dla konstruktórw za gniazdko 12v w bagażniku!
Przy 3 tysiącach obrotów silnik skutecznie psuje komfort jazdy...
Samochód do najmniejszych nie należy a silniki benzynowe znane są z wysokiego zużycia. W trasie nie spali więcej niż 8l przy prędkości do 140, ale w mieście 9-10l przy oszczędnej jeździe ;/

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratec 125KM 92kW [l/100km]

9,3