Ocena kierowcy - Ford C-MAX II Minivan

boloh, 10 lat temu
Silnik 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Rok produkcji 2012
Ford C-MAX II Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie wysoki moment obrotowy w tym silniku dający frajdę w trakcie wyprzedzania choć mam odniesienia do mojego MB z momentem 430 Nm , ale jak na benzynkę to i tak jest rewelacyjny i chyba najwyższy w swojej klasie z silnikiem benzynowym 1,6 EcoBoost.
Samochód kupiłem ze względu na jego silnik , zawieszenie i wygodne wysokie wsiadanie i wysiadanie oraz ładny wygląd i łatwy dostęp do bagażnika i wykorzystanie możliwości jego powiększenia
Bardzo szybko i łatwo wchodzi na obroty *już od 1700 obrotów), przy tym bardzo cichy , super przyspiesza duży moment obrotowy-jak na benzynę-(mam porównanie z turbo dieslami)
Bardzo dobrze spasowana, bez zgrzytów, haczeń i w dobrym miejscu zlokalizowane biegi -(pod ręką) Skrzynia biegów dopasowana do mocy silnika. Tak na prawdę na 3 biegu można jeździć po mieście bez wrzucania wyższych biegów i redukowania na niższe-(skrzynia biegów bardzo elastyczna)
dałem doskonale tylko ze względu na jego fantastyczne prowadzenia zwłaszcza po krętych górskich drogach(testowałem osobiście).Trzyma się drogi doskonale jak -na dużą powierzchnię samochodu i jej wysokość. Niestety nie jest to MB czy nawet Meganka jeśli chodzi o resorowanie. Trochę podskakuje na nierównościach chociaż wybiera je bez najmniejszych problemów.
Jedyny mankament to widoczność z tyłu, mogliby seryjnie montować kamerę cofania. Z przodu i z boku bardzo dobra widoczność nawet jak siedzi obok ciebie pasażer.
Wszystko na swoim miejscu , fotele wygodne , dużo miejsca z tyłu dla pasażerów , bagażnik można szybko i łatwo powiększyć więc bez najmniejszych oporów można robić duże zakupy nawet te budowlane (drabina, długie przedmioty)
Zimą bardzo szybko wnętrze się nagrzewa (mam porównanie z moimi dieslami), myślę że nie tylko duży wpływ na to ma zasilanie czyli benzyna ale również mały wielkością silnik 1,6-(downsizing), natomiast latem klima działa rewelacyjnie w każdym miejscu jest OK no i ta możliwość wybierania głosowo stopni i nie tylko
Dużo i wygodnie , wsiada i wysiada się z niego rewelacyjnie zwłaszcza dla ludzi starszych lub z problemami kręgosłupa. Z tyłu nawet wysocy mają miejsca nad głową i na nogi
Silnik pracuje bardzo cicho nawet na wysokich obrotach, nie słychać szumu docierającego do kabiny, choć mogłoby być lepiej. zwłaszcza przy założonych zimówkach to z tyłu kabiny od strony bagażnika dochodzą szumy
Na początku spalał 10,2l/100 ale w trakcie docierania , z reszta tak jak piszą inni użytkownicy teraz po 10000 km pali 8,6 l/100 km-(90% miasto) Oczywiście trzeba delikatnie obchodzić się z pedałem gazu. Na trasie przy śr. prędkości 100 km/godz. pali 5,5l. Myślę że na autostradzie przy wyższej i równej prędkości bez problemów zejdzie do 5l/100 km
Samochód ładny mam wersje Titanum , ale uważam że cena jest za wysoka co do jakości wykonania (chodzi o szczegóły na przykład materiału z których wykonane jest wnętrze-(boczki drzwi , kokpit nawet nie do końca zamaskowane rzeczy które mogą denerwować jak np. pod kierownicą , przy pedałach oraz w nadkolach itp).
Na razie trudno powiedzieć, jak na razie nić się nie dzieje i oby tak było zawsze do końca
Do tej pory żadnych i niech tak już pozostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 EcoBoost 150KM 110kW [l/100km]

Ford C-MAX II Minivan