Lista ocen Ford C-MAX II (69) - Widoczność

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DeZet
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Szerokie słupki przednie wymuszają u kierowcy przechylanie się aby w momencie skrętu móc zobaczyć i nie rozjechać na pasach pieszego. Trzeba się do tego odruchu przyzwyczaić. Do tyłu kiepsko, ale mam czujniki parkowania, które z tyłu w tym modelu są wręcz niezbędne. Skośnie poprowadzona linia okien powoduje, że trudno zaparkować równolegle do krawężnika. Odruchowo "równamy" do linii okien i w konsekwencji parkujemy trochę krzywo. Mam asystenta...
~Daniel
Minivan Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Drugi mój samochód w którym siedzi się wyżej - nie kupię innego. Słupki przednie ani tylne nie przeszkadzają w widoczności, duże szyby. Szkoda że lusterko nie obniża się po prawej stronie przy cofaniu, drogie to nie jest a na pewno pomogło by przy krawężnikach. Bardzo pomagają czujniki przednie i tylnie - super sprawa. Kontrola wyjazdu tyłem - super. Jedynie czego już nie zamówiłbym to kamerki cofania. Moim zadaniem jest tak umieszczona że od...
~Zbig 17
Minivan 2.0 TDCi 163KM 120kW
Do przodu i na boki dobra widoczność, przednia szyba idzie dość wysoko, do tyłu ciut gorzej, szczególnie jeśli jedzie 5 osób. Sytuację poprawiają duże lusterka boczne, tam też jest żółta lampka czujnika monitorowania martwego pola - przydatna rzecz.. Czujnik cofania posiada interfejs graficzny - zmienia się kolor w zależności od odległości. Lusterko wsteczne przyciemniane.
~Zygmunt
Minivan Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Nie ma się do czego przyczepić. Pomagają też czujniki parkowania. Najlepiej podsumowuje to fakt, że moja żona (metr pięćdziesiąt w kapeluszu) zdecydowanie woli jeździć C-Maxem niż swoim Jazzem, a już szczególnie parkować. Mi czasami tylko brakuje nieco większej przedniej szyby - bywa, że muszę się wychylić, by zobaczyć sygnalizator świetlny.
~skretek
Minivan 1.6 EcoBoost 182KM 134kW
Siedzi się wysoko, wszystko widać do przodu i na boki. Z tyłu, niestety, nie mając czujników ciężko parkować. Nie widać ile ma się jeszcze zapasu. Gdyby nie to - dałbym pięć gwiazdek. Dodatkowy plus - duże lusterka, zarówno zewnętrzne jak i te w środku (a w środku są dwa - jedno "normalne", a drugie mini - do zerkania na dzieciaki).
~Arkander
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Taka sobie - do przodu nieźle, o wiele lepiej niż w Focusie, do tyłu niezbyt dobrze, sytuację ratują spore lusterka i czujniki parkowania. Nie rozumiem tylko polityki Forda - dokupienie czujników wiąże się albo z zakupem 2 pakietów lub jednego drogiego połączonego z Park Asist i el. lusterkami. W tej cenie za auto powinny być w standardzie.
~Artur
Minivan 2.0 TDCi 163KM 120kW
Po 3 latach intensywnej jazdy ( wcześniej jeździłem tym autem sporadycznie ) wciąż nie czuję się pewnie, zwłaszcza przy parkowaniu. Trochę dziwna szyba czołowa, ciężko wyczuć odległości, spore słupki A też nie pomagają. Na boki i do tyłu ok. jednak w focusie kombi '04 było dużo lepiej, intuicyjne parkowanie, tutaj trzeba pomyśleć ;)
~Andy25
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Jak w vanie. Wysoko, pewnie i wszystko dobrze widać. Dodatkowo mam 10 czujników (system SAPP)co znacznie pomaga przy parkowaniu i manewrach na parkingach. Czujniki polecam tylko jako instalowane fabrycznie. Wstawiane w ASO są zawodne,nawet nowe nie działały, a potem było różnie. Jakość czujników na pewno zależy od producenta.
~Karlik
Minivan 1.6 TDCi 115KM 85kW
Wysoki dach i wielkie lusterka boczne sprawiają, że autem rewelacyjnie się manewruje. Widać wszytko doskonale. Lusterko wsteczne same się przyciemnia nie pozwala żeby kierowca został oślepiony. Fotel reguluje sie w wielu płaszczyznach.

Usterki Ford C-MAX II

Ford C-MAX II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jarek
Grand C-MAX 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
W porównaniu z Focusem siedzę wyżej, co automatycznie podwyższa ocenę widoczności. Trzeba trochę czasu na nabycie wyczucia gabarytów, zwłaszcza z przodu - nie widać przodu karoserii (czujniki parkowania mam tylko z tyłu).