Lista ocen Ford Escort VI Hatchback 1.3 60KM 44kW 1992-1995 (25) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Balogh baloon007@tlen.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Podłużnice! W moim modelu kupując go 4 lata temu jedynym miejscem rdzy była własnie tylna częsc przy podłużnicach. Do roboty natychmiast niestety. Auto przez pewien czas sprawiało problemy z odpalaniem po nagrzaniu silnika. W momencie przekręcenia kluczyka dmuchawa się włączała lecz do silnika nie było wogóle przekazu. Jedyne co to kontrolki przygasały. Pomogł mały przekaźnik przy akumlatorze i działa jak malina za kazdym razem. Jak to w...
~Max_Kce
Hatchback 1.3 60KM 44kW
moje auto przy 250000 w zasadzie jest w stanie agonalnym. Najważniejszych usterek: - wszechobecna korozja: progi, podwozie, karoseria. - silnik pije olej w b.dużych ilościach + wycieki - układ jezdny: wszystko stuka, puka, trzeszczy, masakra :( - sprzęgło - skrzynia biegów- wodziki - blokada hamulca prawego - hamulec ręczny - z elektrycznych w sumie nic, poza przełącznikiem zespolonym (spryskiwacze), no ale elektryki to w nim zbyt...
~KOPIA
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Poważnych usterek brak. Wymieniłem jedynie materiały eksploatacyjne tłumiki, rozrząd, parę uszczelek. UWAGA by nieprzelać oleju w silniku na 100% wypluje uszczelniacz od strony koła pasowego. Silnik już nie nowy wymaga dolewek.
~Alamay
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Nic!!! doslownie nic nie musialem wymienic przez dwa lata jezdzenia (zrobilem nim jakies 60 tysiecy przez te dwa lata) i dalej wszystko sie trzyma! (chociaz niedlugo cos czuje ze zawiecha bedzie do przegladu... heh Polska :(
~przemek
Hatchback 1.3 60KM 44kW
ja przez ten okres robiłem hamulce tj. zmiana tarcz , klocków , bębnów i szczęk ale to chyba normalne prz takim przebiegu koszt częsci to około 400zł . Amorki z tyłu no i tradycja w fordzie łączniki.
~kristof
Hatchback 1.3 60KM 44kW
oj , tu trochę gorzej : sprzęgło się skończyło i tylne amory wysiadły, pasek klinowy zaczął "kwiczeć" , to się go pozbyłem, przełączników zespolonych również - wymieniłem i jeżdżę dalej !
~Leito_27
Hatchback 1.3 60KM 44kW
o ile drobiazgi się psują o tyle poważnych usterek nie zauważyłem największa inwestycja to zawieszenie ale to polskie drogi są winne a nie auto
~marenoQ
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Poważną usterką było przestanie jeżdżenia na benzynie. W ogóle nie palił na niej po tym jak przestał w zimę 4 miesiące. Jeździł i palił tylko na gazie. Ogólnie nie jest źle.
~Mietek
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Nigdy mnie nie zawiódł na trasie. Wymieniłem sprzęgło, amortyzatory, kompletny tłumik, hamulce. Poważnym problemem była gnijąca karoseria od 10tego roku życia auta.
Dziennik kosztów dla Ford Escort VI Hatchback 1.3 60KM 44kW
9,8
~ciubasa
Hatchback 1.3 60KM 44kW
powazna usterka było tylko wymiana tarczy sprzegłowej co kosztowało mnie 500 zł :( i ta rdza co po kazdej zimnie bedzie chciała sie w krasc w te słabe blachy
Ford Escort VI Hatchback