Lista ocen Ford Escort VI Hatchback 1.3 60KM 44kW 1992-1995 (37) - Silnik

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Balogh baloon007@tlen.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
No więc na początek plusy. Silnik nigdy nie zawiódł, zawsze dowozi do celu. Niestety głośny, tłuką zawory, regulowane często. Silnik staje się na pewien czas naprawdę cichy jak na jego możliwości. Fajnie się nim jeździ, demonem prędkości nie jest, zapakowany zestawem bębnów z cięzarnymi statywami, to samo się tyczy pasażerów niestety czuje obciążenie i zanim wyprzedzimy to trójkę trzeba mocno rozpędzić zeby poszła. Na szczęscie nie ma...
~Adasso4
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Jak na tak malutki silnik to ciągle mnie zadziwia w porównaniu z innymi silnikami tej pojemności nawet na wtrysku (skoda felicja 1.3mpi, VW golf II 1.3 gażnik i 1.3 wtrysk jednopunktowy) jest naprawdę super Pamiętać nalerzy jednak o wymianie świec filtrów itp bo inaczej to zacznie chodzić jak sieczkarnia i w krótkim czasie go wykończymy. P.S. polecam stożkowy filtr powietrza i świece NGK
~przemek
Hatchback 1.3 60KM 44kW
pomimo że mocy trochę brakuje da się tum autem jezdzic i pokonywać nawet sporo kilometrów. a co najważniejsze praktycznie bez awaryjnie . Przy przebiegu prawie 190 tysięcy silnik nie bierze grama oleju . Trzeba tylko pamiętać o wymianie oleju no i oczywiscie nie lać szajsu . ja jerzdżę na mobilu .
~Krzych rollings@op.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
jak na taki silnik to całkiem ok, nie jest to nowy model , jka wiadomo , ale naprawdę przyjemnie się rozpędza, na piątce przyzwoicie, głośny, wałek już troszkę klekocze, poprzedni właściciel nie dbał chyba wogóle,wlałem już mineralny mobil, to myślę że pojeździ jeszcze ze dwa roki, tyle mu daję,
~Alamay
Hatchback 1.3 60KM 44kW
co tutaj duzo mowic. Esina ma silnik na lancuchu - nie do zdarcia ale raczej glosny i ze srednio przyjemnym dzwiekiem. Za malo mocy jak dla mnie. Spalanie troche za duze. (benzyna) Na plus jest to ze przez 2 lata mialem tylko jeden problem - termostat zdechl... mniej niz 20zl kosztowala naprawa :]
~kristof
Hatchback 1.3 60KM 44kW
może nie jest cichy , ale za to równo pracuje na wolnych obrotach , elastyczny w zakresie prędkości 80-100 km/h , nie reaguje zbyt spontanicznie na "gaz do dechy" , ale przecież nie o to w nim chodzi, dosć długo się nagrzewa, co odbija się zimą na zużyciu paliwa
~Maxiou@o2.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
być może silnik 1.3(HCS) we Fieście sie sprawdził, ale w Escorcie to po prostu pomyłka... Po przejechaniu 225 kkm (ok 90kkm na LPG) swoje najlepsze lata silnik ma juz za sobą. Dochodzi do tego nieszczesny rozruch na mrozie... (być może tylko u mnie:) )
~Maxiou@o2.pl
~KOPIA
Hatchback 1.3 60KM 44kW
60 kucyków w takim aucie to porażka, ale idzie się przyzwyczaić. Nie lubi wysokich obrotów. Nieprzyjemny charakterystyczny stukot zaworów (ale ten typ tak ma).

Usterki Ford Escort VI

Ford Escort VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~ciubasa
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Silnik dla mnie pracuje bardzo głosno ,ale ogólnie nie miałem zbyt powaznych awari silnika -odpukac :)i mam nadzieje ze nie bede miał. :)
Ford Escort VI Hatchback