Lista ocen Ford Escort VI Hatchback 1.3 60KM 44kW 1992-1995 (33) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Balogh baloon007@tlen.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Dość długi skok lewarka co na początku zmusza do przyzwyczajenia. Biegi wskakują sprawnie, bez zgrzytów nawet przy szybszej zmianie. Jedyne co drażni to gdy auto jest rozgrzane lewarek stawia opór przy zmianie biegów, tak jakby coś się kleiło w środku i blokowało lewarek. Do minusów zaliczyłbym ciężko wyskakującą '5' i od czasu do czasu (kwestia wprawy) gorzej wchodzący wsteczny. Gdy sie nabierze wprawy to naprawdę zmiana biegów w tym autku to...
~Alamay
Hatchback 1.3 60KM 44kW
czasem problemy z redukcja z 5 na 3 (najpierw trzeba lekko w strone 4 przesunac drazek - nie wiem z czego to wynika ale nie stanowi to wiekszego problemu) Standardowa wada escorta... tzw "chrupiaca 2" czyli zgrzyty przy zapinaniu drugiego biegu :) Tylko te dwie rzeczy, wszystko inne na + bardzo przyjemny 5 bieg. Mimo malej pojemnosci silnika mozna spokojnie jechac.
~KOPIA
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Długi drążek zmiany biegów trafia precyzyjnie w przełożenia. Na zimno 1,2 i 3 lubi haczyć. No i ten nieszczęsny wsteczny, bardzo często poprostu wyskakuje lub "elegancko" szlifuje zęby skrzyni. 5-tka wymaga trochę siły i wprawy.
~ciubasa
Hatchback 1.3 60KM 44kW
skrzynia biegów pracuje tak sobie czasami trzeba włorzyc duzo siły ,aby wrzucic wsteczny ale to norma prze escortach,a ogólnie oceniam ja na 3+.
~Max_Kce
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Skrzynia niby ok, przełożenia w miare adekwatne. Było by wyżej, gdyby nie korodujące wodziki oraz ich przegub (spawany bodaj 3x)
~Maxiou@o2.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Escort jako flagowy "koń pociągowy" Forda ma dość elastyczna i wytrzymałą skrzynię. U mnie działa bez problemów
~Maxiou@o2.pl
~Łukasz lukaszmilc@interia.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
To prawda że czasem bieg wsteczny wyskakuje ale nie spotkałem się z żadnym zgrzytaniem!
~Krzych rollings@op.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
to chyba wada, trójka trochę źle umieszczona, przy redukcji czasem szukam, ogólnie dobrze
Dziennik kosztów dla Ford Escort VI Hatchback 1.3 60KM 44kW
9,8
~kristof
Hatchback 1.3 60KM 44kW
jeszcze nie miałem z nią problemów i przy moim tempie eksploatacji , chyba mieć nie będę
Ford Escort VI Hatchback