Lista ocen Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 (154) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 256 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Desperato
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
AWARIA nagrzewnicy preciekała (wszystkie przeciekają) zimą trzeba wymienić bo jak temperatura osiągnie 90 stopni to w kabinie jest jak w saunie szyby zaparowane dobrze że mam podgrzewaną przednią szybę jakoś wytrwałem do naprawy(a teraz uwaga nikt nie chciał podjać się naprawy dopiero w ATZ w łodzi to zrobili naszczęście najpierw ustaliłem cene a potem robili, tam trzeba wyjąć deske rozdzielczą, do tej pory słysze klątwy. 850zł powiedzieli że...
~jurasdwa
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
W zimie po 2-3 kilometrach jest wręcz gorąco, ale w upalne dni pozostaje otwarcie szyberdachu i okien, a i tak nie ma rewelacji. Jeden podstawowy mankament - sztrasznie szybko do auta wpada smród z zewnątrz i potem nie chce za cholerę wyjść.. W deszczowe dni i przy dużych róznicach temperatur szybko parują wszystkie szyby i cieżko je odparować, zwłaszcza tylną. Ale jest i plus - ogrzewanie przedniej szyby - w zimie rewelacja
~rraffall@ahoj.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
gorszej nie widziałem w żadnym aucie. Nie dość że bardzo wolno nagrzewa się (po ok 7-10 min jazdy - a nie ma przecież mrozów) to jeszcze nie jest równomiernie rozłożona siła grzania; bocznymi wpada powietrze takie jak się ustawi a środkowymi wlotami o wiele chłodniejsze. Szału można dostać. Sytuację ratuje podgrzewana przednia szyba.
~MIK
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Nie narzekam, z klimatyzacją to nigdy nie zaparował. Szkoda tylko, że nie da się całkowicie odciąć dopływu powietrza z zewnątrz - jest taki dziwny patent, że dmuchawa może dmuchać do środka lub pracować w drugą stronę - wysysając powietrze na zewnątrz. Ale to i tak powoduje, ze spaliny z ulicy czuć w kabinie.
~Tomasz K.
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Miałem poważne kłopoty z zaparowywaniem szyb od wewnątrz, jednak po lekturze forów internetowych znalazłem sposób - bardzo dokładnie okurzać,wymyć płynem do mycia okien zamiast samochodowym i na dodatek trzymam w aucie saszetki pochłaniające wilgoć - jest gigantyczna poprawa, problem znikł.
~Paweł mikmak19@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ogrzewanie dość dobre, ale do środka wiecznie wlatują kawałki liści i innych małych fragmentów listowia. Strasznie to brudzi całe wnętrze, a poza tym cigle buczy wentylator na którym te liście zanim zostana posiekane i znajdą się w samochodzie, leżą... i buczą. Brak zamkniętego obiegu powietrza.
~Wojtek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Bardzo szybko paruje wnętrze ( nie mam klimy). Nadmuch tylko 3 pozycje, gdzie 1 jest już za wolny a 2 za bardzo huczy. Silnik grzeje się wolno więc w zimie zaczyna wiać ciepłem dopiero gdy dojezdzam już na uczelnie. Poprzednie punto I grzało od 1 kilometra.
~pawel_przybyla@op.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Brakuje mi ogrzewanej przedniej szyby; nawiew jakkolwiek bardzo mocny to jednak trzeba troche poczekac zanim spelni swoje zadanie. Nawiew powietrza jest bezproblemowy i nie czuc nigdy spalin. Na uwage zasluguje swietne ogrzewanie tylej szyby...
~leon_z_dzialek@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
pare km trzeba w zimie przejechac zanim bedzie ciepło ale jak jest to w całym samochodzie od razu. w lecie klima jest niezastąpiona ale widziałem urzadzenia lepiej działające (na własne oczy widziałem jak w focusie klima oszroniła pół szyby bocznej)
~mateuszz26@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
wentylacja i ogrzewanie jak wspominałem na 5 jest idealne. szybko robi sie w autku ciepło nawet teraz gdy na dworze juz w nocy na minusie a moje autko noce spedza pod blokiem:(a szybko sie też schładza tylko ja mam klime:)
Ford Escort VII Hatchback