Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Driver_Internationale, 14 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Ford Escort VII Hatchback 1.8 D 60KM 44kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzi się jak nowe fordy. Gładko, lekko, pewnie i przewidywalnie. Nie spodziewałem się tego po aucie z lat 95-99
Karoseria : pojawiają się pomarańczowe plamki ;)
Układ elektryczny : silnik tylnej wycieraczki wysiadł już 2 razy
Przy -24 odpalił i od razu chodził na wszystki cylindry, nie przerywał a to ważne. Elastyczność.... hmmm troche za słaby ale żywotny i oszczędny. Bardzo ładnie pracuje
Zimą troche opornie chodzi ale tylko przez pierwsze kilometry, biegi wchodzą precyzyjnie.
Wyśmienicie!! Nawet na polskich drogach sprawuje się rewelacyjnie. Super się trzyma, równo hamuje. Wystarczy kontrolować stan zawieszenia i wymieniać amortyzatory a napewno bedzie się dobrze sprawował.
Bardzo dobra.
Niema zbyt wiele przycisków i przełączników dlatego jest ok. Troche problematyczne włączanie awaryjnych. No i wkurzające sterowanie szyb... Przyzwyczajenia zostają i często szukam przycisku na drzwiach ;)
Zimą szyby bardzo szybko odparowują, nawiewy bardzo mocne ( w porównaniu do megane to jak merc koło malucha). Jedyna wada to brak filtra kabinowego i szybko się pyłki osadzają
Z przodu bardzo wygodnie nawet w trasach ponad 500 km nie odczuwam zmęczenia. Twarde fotele - dobry pomysł! Z tyłu nie wiem bo nigdy nie jechałem ale chyba 3 osoby bedą miały ciasno..
Jak na diesla z lat 90-99 to nie jest źle. Przy 3200 obrotów zaczyna się robić głośno.
Miasto 6.5-7 Trasa 5.5 Mieszane ok 6 Naprawy nie drogie jeżeli się dba o auto i wszystko robi na czas. Rozrząd troche drogi ale nie wymienia się go często :)
Cena.... jak ktoś woli VW golfa 3 na 8-10 tys to życzę powodzenia. Ja bym wybrał escorta. Za te pieniądze nie kupisz lepszego auta!
Ford Escort VII Hatchback