Lista ocen Ford Fiesta VII (119) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~duckland
Hatchback 5d 1.25 Duratec 82KM 60kW
Kupilem 5-cio latka, jezdze ponad 2 lata. Przebieg ok 70.000. Olej i filtry na dwoch przegladach, tyle. Spalanie latem miasto 7,5l zima 8.2l. Nie wiem czy to dobrze kazdy niech sobie oceni, dlamnie OK. Na trasie potrafi wypic wiecej jak ktos lubi przycisnac. Ubezpieczenie OC 250zl na rok. Zawsze pali nawet w mocne mrozy, nie ma turbiny jakis dziwnych filtrow - nie ma sie co psuć. Ogólnie po to kupiłem i nie zawiodłem sie.
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
4,5-5,0L spalania w sezonach lato/zioma. Super wynik. Na pełnym baku auto doczołga się do 800km zasięgu. W trasie niestety spalanie drastycznie rośnie -- w podróży A4 z Wrocławia do Krakowa z prędkością 140-160km/h spalił około 10L! Brak mu 6tego przełożenia w takich sytuacjach... ale nie jest to też auto przewidzane na długie i szybkie trasy. W mieście się sprawdza i za to: 5 gwiazdek.
~Piotr 37 lat :)
Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
W stosunku do poprzedniej fiesty ( 1.25 75KM) świetnie. Dojazd do Warszawy 12km potem w mieście kolejne 12km - średnie spalanie ok 6.5lk z klimą ( bez klimatyzacji ok 0.5 l mniej) jednak aut anie oszczedzam :). Trasa z prędkosciami 120-160 km/ podobnie. Jazda na 5 biegu z prędkościami 80-100km/h - chwilowe spalanie 3.5-4 l/100. Moim zdaniem bardzo oszczędny silnik jak na takie osiagi i wrażenia z jazdy
~banqa
Hatchback 5d 1.25 Duratec 82KM 60kW
Jezeli chodzi o zuzycie paliwa to takiej konsumpcji sie nie spodziewalem. Przy wlaczonej klimie to ok 8l/100km. Jezeleli jezdzimy delikatnie bez wlaczonej klimy to mozemy uzyskac wynik 5,5l ale to wszystko co mozemy wycisnac. Przy predkosciach 140-160km na wskazniku pokazuje sie 9L/100km. Oszczedny ten samochod potrafi czasem byc ale z pewnoscia konsumpcja paliwa nie jest jego mocna strona.
~hgjkgh
Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Ponad pół roku użytkowania, ok 9000km, styl jazdy: dynamicznie przyśpieszam (rzadko męczę silnik powyżej 4k obrotów), ale w trasie używam maksymalnego sensownego biegu i utrzymuję stałą prędkość. Jak na taką dynamikę przy niewielkiej mocy na prawdę mało pali, podobno maleńki ecoboost dobrze wytrzymuję próbę czasu i kilometrów, ale to się okaże. Zdecydowanie polecam.
~Mateusz Jarek
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Z tego co patrzę po raportach spalania to mam najwyższą średnią, może to dla tego, że mam ciężką nogę. Koszty nie są wysokie, a auto się nie psuje, więc przy normalnej jeździe nie trzeba będzie poświęcać dużo pieniędzy na fiestę dużo pieniędzy. Przy tankowaniu za 120 zł jestem w stanie przejechać koło 300 km z minimalną rezerwą na liczniku.
~Kretschmers
Hatchback 3d 1.6 Duratec 120KM 88kW
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Części są po prostu tanie, nawet oryginały nie porażają drożyzną. Kompletny rozrząd wraz z pompą wody i robocizną - ok 650 zł. Nic się nie psuje. Spalanie na poziomie 6,5 L w cyklu mieszanym, nie przekracza 7L w mieście, schodzi poniżej 5,5 L na trasie. Jak na jazdę raczej dynamiczną uważam to za dobry wynik.
~duckland
Hatchback 5d 1.25 Duratec 82KM 60kW
nie ma sie chyba co jeszcze psuc jak na 54tys przebiegu wiec tu jest ok, ale spalanie w miescie to komedia 8,6 litra to minimum przy jezdzie do 2.5/3 obrotow. Troszke wiecej i robi sie 9 nawet 9.5. Pije wiadrami. Cos za cos. Dodam ze nie uzywam wogole klimatyzacji bo boje sie ze silnik 1.2 wypije 10 litrow po miescie, z moja raczej spokojna jazda.
~Roni87
Hatchback 5d 1.4 Duratec 96KM 71kW
Smok, smok i jeszcze raz smok. Nie ukrywam ze oszczednie nie jezdze, ale w trasie przy predkosciach 120-140km/h spali z 8-9l. Zeby spalal 6l trzeba jezdzic 90km/h. W miescie (Warszawa) spokojnie wychla z 9-10l. Ale zdawalem sobie z tego sprawe wiec mowi sie trudno. Zawsze mozna jezdzic spokojniej i wtedy spalanie znacznie spadnie.
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta VII
5,1
8,2
7,7
~jan lisak
Hatchback 5d 1.4 Duratec 96KM 71kW
Bardzo dużo zależy jak zwykle od stylu jazdy. Stąd pewnie narzekania niektórych na duże spalanie. Ja nic takiego nie zauważyłem. Na dotarciu w trasie bez problemu poniżej 6 litrów, a w mieście 7-8. Ale jak się \"piłuje\" do wysokich obrotów, to każde auto będzie dużo palić. A potem bzdurne narzekania, że fabryka obiecała mało, a jest dużo.