Lista ocen Ford Fiesta VIII (22) - Ergonomia

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xyuru
Hatchback 5d 1.5 TDCi 85KM 63kW
Jest uchwyt na kubek, półka na odłożenie smarfona. W moim egzemplarzu zabrakło podłokietnika, co niesie ze sobą dramatyczne wręcz konsekwencje w ergonomii, ale nie uwzględniłem tego w ocenie, ponieważ można taki podłokietnik zamówić w opcji. Na plus zaliczam uchwyt na smartfona montowany nad komputerem centralnym, dzięki czemu zyskujemy idealnie zamontowany system multimedialny i nawigację google maps tam, gdzie tego potrzebujemy.
~Maros1
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 95KM 70kW
Jak dla mnie, wszystkie elementy kokpitu rozmieszczone są bardzo dobrze. Wszystko jest pod ręką, obsługa jest intuicyjna i naprawdę prosta. Wielkim plusem są tradycyjne, czytelne (!) zegary, a także pokrętła do klimatyzacji (szybsza i łatwiejsza obsługa). Minusem jest natomiast brak regulacji pasów bezp. na wysokość (na słupku B), co może być problemem dla osób o niższym wzroście.
~Jonash
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Prawie dobrze, gdyby zrobili przesuwany podłokietnik... Raczej nie ma niczego, co by się negatywnie rzucało w oczy. Schowki są, miejsce na okulary jest, na kubki jest, na telefon też. Jedynie wspomniany podłokietnik - jest wysunięty za bardzo do tyłu. Byłoby wygodniej, gdyby dało się go przesuwać. Obsługa przycisków raczej intuicyjna. Jest ok.
~Hubig1
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Bardzo ładna deska rozdzielcza, ładne i czytelne zegary. Kierownica idealnej średnicy i grubości. Nie ma się do czego przyczepić, wszystko na swoim miejscu. Jak w każdym nowym samochodzie, trzeba się przyzwyczaić gdzie co jest. Mimo, że dość wąskie to bardzo wygodne w tej wersji przednie fotele z reg podparcia lędźwiowego.
~Jaszczyn
ST 3d 1.5 EcoBoost 200KM 147kW
Android Auto działa dobrze, radyjko bez zarzutu, konsola na kierownicy sprawdza się znakomicie. Nie zauważam żadnych wad. Daję plusa. Nie wiem tylko, czy Android Auto może działaj bez kabla - u mnie "z". Jeżeli ktoś ma inne doznania proszę o kontakt na jaszczyn@poczta.onet.pl. Dziękuję z góry.
~Michał
ST 3d 1.5 EcoBoost 200KM 147kW
Wszystkie przełączniki są optymalnie rozmieszczone, może poza trybem jazdy, który powinien być na kierownicy. Ekran bardzo czytelny nawet w słoneczne dni - jego umieszczenie na desce ma sens.
~Michał
~il Dottore
Hatchback 3d 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Ergonomia - absolutnie OK. Auto jest dopracowane pod tym względem. Ustawienia klimy i wentylacji wyciągnięte na konsolę środkową. Wszystko pod ręką, sterowanie wielu funkcji z kierownicy. Logiczny layout.
~Aleksandra2505
Hatchback 5d 1.1 85KM 63kW
Wszystko idealnie rozłożone na desce rozdzielczej. Osoba o wzroście powyżej 190 cm może mieć trochę problem z miejscem jako kierowca, ale to średnie autko jest idealne dla średnich ludzi.
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta VIII
~Liton
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
"Mam długie nogi" - skutek jest tego taki, że albo mam wygodną pozycję dla rąk, albo dla nóg. Kierownica nie oferuje niestety takiego zakresu korekty, aby pozycja była optymalna.