Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Krzysztof, 16 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Mam porównanie do starego focusa 1.6 i też 100KM - 3 lata użytkowania; nowy focus to przestronny wóz, pakowny z dobrymi materiałami we wnętrzu, "normalną" stylistyką, taki jaki powinien być samochód klasy C. A teraz z innej beczki: z tym silnikiem to krowa! Głośny okropnie! Mam nadzieję, że to się jeszcze jakoś ułoży, choć stary focus jakoś nie musiał się układać - od początku był cichy i tyle nie palił, przynajmniej 1 litr mniej. Skrzynia haczy, w starym było klik-klik. To jest to co mogę powiedzieć po 5-ciu dniach użytkowania. Ale :najlepsze" są opony!!! HANKOOK!!! Takie gumy znam z lanosa, matiza lub picanto. A tu proszę, niespodzianka - ford daje koreańskie gumki do swojego produktu na Polskę. Niestety ale po mokrym strach na nich jechać. Generalnie trochę się nim rozczarowałem, stary focus wcale nie był gorszy, był mniejszy ale w pewnych względach nowy mu nie dostaje i porównanie kuleje
baaardzo średnia elastyczność, głośny i pije jak smok
1 i 2 ok - zbiera się, 3 haczy, 5 długa
nic nie stuka, przyjemnie twardo, lecz całą radość ze słynnego wielowachaczowego tyłu zabierają opony! w nowym auie z salonu są HANKOOK´i !!! ledwo się trzymają nawierzchni!
nie ma uwag
wszystko na swoim miejscu, wąski schowek, za to głęboki, śmieszne: śmietniczkę trzeba sobie dokupić!
jest ok, klima nie rewelacja ale spełnia zadanie
więcej niż w starym focusie, to dobrze
powyżej 100km/h silnik BARDZO głośny!!! polecam kupującym niezdecydowanym jazdę próbną, przyspieszcie od 100km/h to się przekonacie, wyje!!!
po pierwszym tankowaniu - ok.200 km miasto, reszta autostrada 130-140 km wyszło 8l/100km, uważam, że dużo
dałbym 4 na koniec ale za hałas i opony 3 wydaje mi się uzasadnione
wykończenie wnętrza baaardzo słabo
dopiero co kupiony więc nic
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
8,2