Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Rok produkcji 2011
Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : brzęczenie-poluzowany kabel
Ogólnie nie mogę narzekać,fotele wygodniejsze niż w poprzedniej mojej Astrze,nie czułem takiego zmęczenia.Silnik 105KM jednak jak dla mnie za słaby.
Jak dla mnie 105KM przy masie tego auta to jednak za mało,brakuje przy wyprzedzaniu. Najbardziej zaskoczył mnie na minus to w Chorwacji gdzie nie mogłem ruszyć na stromym podjeździe,auto trzeba było po protu rozpędzić.Sam silnik pracuje bardzo równomiernie i cicho.
Czasami wsteczny wchodzi na dwa razy,poza tym bez zarzutów
Układ jezdny jak dla mnie rewelacja jednakże promień skrętu mógł by być lepszy
Co do widoczności:pomimo że do małych nie należę, przodu maski nie widzę,tył mam czujniki więc jest ok.Co do wjazdu na skrzyżowanie jeżeli wjeżdżamy pod kątem prostym to ok,jeżeli skrzyżowanie jest o kącie ok.110 stopni przeszkadza w widoczności środkowy słupek
Sprawuje się jak na razie bez zarzutu, zarówno latem jak i zimą.
Z przodu jak najbardziej wygodnie,z tyłu mogło by być trochę więcej. Zdecydowanie przydał by się większy bagażnik.
Nie mogę narzekać.
Co do spalania to nie wiem skąd takie opinie: w moim małym mieście,gdzie co chwile światła i krótkie odcinki drogi to spalanie 9 litrów,w trasie przy przepisowej jeździe 50 miasto,90 trasa spalanie nawet 4,8.Na drogach szybkiego ruchu 6,0-6,4.Średnia jeżeli w trasie i na różnych drogach 5,5 do 6. Miasto i trochę trasy 7,3-7,6
Sądzę że stosunek jakości do ceny jest dobry
W nowym,po zakupie dokuczliwe było brzęczenie które dopiero za trzecim razem zostało zlokalizowane w ASO. Poza tym jak na razie wszystko ok.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 105KM 77kW [l/100km]