Ocena kierowcy - Ford Fusion

stano7, 14 lat temu
Silnik 1.4 Duratec 80KM 59kW
Rok produkcji 2009
Ford Fusion 1.4 Duratec 80KM 59kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wpisałem zawieszenie,ale pozytywnie jestem zaskoczony całkształtem tego auta.Jak wejdzie nowy model(B-Max)i będę miał pieniądze to być może kiedyś go kupię.
Jak dbasz tak masz!!!
Silnik benzynowy, poj.1400 pracuje równo, bez drgań,przy wyprzedzaniu należy zredukować bieg.Uważam, że jest to normalne bo nie wiadomo co się może przytrafić na drodze i dobrze jest mieć trochę zapasu mocy.Przy ruszaniu należy dodać nieco więcej gazu ponieważ silnik może zgasnąć.Do spokojnej jazdy elastyczność zupełnie wystarcza.Nie jest to silnik auta wyścigowego.
Należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi.Początkowo od czasu do czasu przy włączaniu wstecznego trochę zgrzytało,ale jest wyrażnie napisane,że trzeba przez ok.2 sekundy przytrzymać sprzęgło i wszystko jest ok.Biegi wchodzą łatwo i bez oporów.
Zgadzam się z innymi użytkownikami.Czy to na prostej czy na zakrętach auto prowadzi się jak po sznurku.Należy wzmocnić czujność przy pokonywaniu zakrętów ponieważ kierownica do końca nie zawsze\"odbija\".Pokonywanie nierówności to żaden problem pod warunkiem dobrania odpowiedniej prędkości.Zawieszenie przyjemnie twarde,odpowiada moim wymaganiom.
Bardzo dobra we wszystkich kierunkach.Mały minus za zewnętrzne lusterka,a raczej lustra.Trzeba się trochę nagimnastykować aby je odpowiednio ustawić. Każdy kierowca i tak musi mieć oczy \"dookoła głowy\" aby bezpiecznie się poruszać nie tylko po naszych drogach.
Wszystkie przyciski umieszczone intuicyjnie.Nie ma problemów z ich obsługą.Przy odrobinie cierpliwości można ustalić optymalną pozycję za kierownicą,nie należy również zapominać o prawidłowym ustawieniu zagłówków.Duży plus za niski próg załadunku do bagażnika.
Nie mogę narzekać.Auto jest używane w różnych warunkach.Klima szybko chłodzi wnętrze latem i szybko nagrzewa zimą.Przy włączonej klimatyzacji auto nieco traci ze swego wigoru,ale to już taka uroda i ten typ tak ma.
Na wyjazdy długie i te krótsze miejsca dla dwojga i psa w zupełności wystarcza,a od czasu do czasu to i latorośl również nie narzeka na brak miejsca.Bagaże na wczasy czy na grzyby swobodnie można przewozić.
Z uwagi na \"suszarki\", fotoradary i dziurawe jezdnie poruszam się z dozwolonymi prędkościami,a więc nie mam problemów z głośną pracą silnika i szumem powietrza.Jest ok.
Średnio auto spala 6,3l/100km.Ktoś może się uśmiać ale to nie jest wartość z sufitu ponieważ prowadzę ewidencję od pierwszego tankowania.Stosując zasady eco drivingu można zaoszczędzić pieniądze i auto. Tankuję wyłącznie na BP(zgodnie z zaleceniami producenta) benzynę 98.Po przebiegu 1500km dokonałem wymiany oleju na Castorl Magnatec Professinal.Specyfikacja Forda ;WSS-M2C913C
Jestem zadowolony.Polecam auto każdemu kto lubi spokojną i bezstresową jazdę.Bo przecież z podróżowania powinniśmy czerpać radość i przyjemność. Wystarczająco dużo stresów przysparzają na politycy i kierowcy bez wyobrażni.
Na razie nie było żadnych usterek.Korzystam z ASO ponieważ auto jest na gwarancji.Nawet opony zimowe zmieniałem u nich,trochę drogo ale trudno,w razie nieprzewidzianych napraw nie będą się mieli do czego przyczepić.
Auto w marcu będzie miało rok.Nic nie trzeszczy,nic nie odpada,odpala za pierwszym razem.Samochód jest garażowany.Staram się wprowadzać auto do garażu czyste lub przynajmniej z nadkoli usuwam śnieg,jeżeli warunki pogodowe nie pozwalają na jego umycie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Duratec 80KM 59kW [l/100km]

6,3