Ford Fusion - Oceń swoje auto

lista silników Ford Fusion

Oceny Ford Fusion

2% gorzej niż w segmencie Mikrovany (4,10)

dodano 06.09.2009 02:37:53 przez

Dobre, solidne auto. Nie do wyścigów, prędkość podróżna 120 - 130 km/h - bez problemu 3 os + bagaż ( 1.4 benzyna ). Spalanie zależy, jak zawsze, od stylu jazdy, ale lubi się napić :-) Słaby, cieniutki lakier - o to trzeba dbać. Konstrukcja - mocna: drobna konfrontacja po zderzakach na niekorzyść Yarisa (pęknięty zderzak ) - Fusion - brak śladów ;-) Bardzo pakowny bagażnik, niski próg załadunku. Tylne oparcia po złożeniu "wystają" nad poziom kufra, ale... daje radę. Silnik (80 KM) słabo daje radę z włączoną klimą po mieście, bez klimy - ok, w trasie - ok. Niezłe materiały, u mnie po 3 latach nic w środku nie trzeszczy. Miejsce dla 4 osób - ok, nawet na dłuższą podróż. Mało miejsca dla lewej nogi kierowcy ( pseudo podpórka ). Fotele z przodu - za krótkie siedziska, słabo z bocznym trzymaniem, ale to nie wyścigowe auto. Szerokie przednie słupki ograniczają widoczność w ostrych zakrętach, poza tym widoczność wzorowa, wysoka pozycja za kierownicą. Wentylacja, ogrzewanie - ok. Trzeba uważać przy ostrym skręcie "ze startu" - kierownica "nie odbija" do końca - szeroki kapeć, 15". Motor na wysokich obrotach całkiem ładnie gada i wyraźnie ożywa, do najcichszych nie należy, dla mnie to +. Skrzynia biegów - super - wymaga wprawy, czasem lubi "zgrzytąć" przy wstecznym. Dobra dynamika do 4-go biegu, 5-tka - tylko podróżna, wyprzedzanie bez redukcji zabronione - zero dynamiki. Dobrze zaprojektowana szeroka listwa na zewnątrz. Bardzo dobrze spasowane nadkola w błotnikach. Słabe, plasikowe klosze reflektorów - łatwo się rysują. Szkoda, że nie ma wersji 4x4. Droga dopłata do bardziej ekonomicznego diesla. Układ jezdny - dla mnie bomba, świetnie wchodzi w zakręty, jedzie przyklejony. Jak ktoś hamuje nagle w środku łuku z dużej prędkości i narzeka potem, jak baba, że go "wynosi", hmm... Do "pseudoentuzjastów terenówek" - to nie jest terenówka, ani nawet SUV :-) Chcesz takie auto ? - kup Hilux, albo Hanomag :-)

dodano 30.12.2009 15:51:37 przez

Przez ostatnie 4 lata jeździłem 20 letnim bmw serii 7. Ponieważ mój zasłużony staruszek wykazywał już oznaki stanu agonalnego chciałem na wiosnę kupić nowe auto. Moje wymagania: automatyczna skrzynia biegów, napęd na tył lub 4x4, co najmniej 5 metrów długości (szukałem też Van-ów), komfort i silnik co najmniej 200 konny. BMW nie dotrwało wiosny i się zepsuło, naprawa jest już ieopłacalna. Intensywne poszukiwania auta z moimi wymaganiami skończyły się na obejrzeniu kilku wraków (Jeepy, amerykańce i inne) i tak też zupełnie nie przemyślanie kupiłem auto, na które normalnie bym nawet nie spojrzał :) Efekt ? Jestem bardzo zadowolony - Fordy kojarzyły mi się z tandetą a ten jest całkiem fajnie wykończony, w środku wcale nie jest tak tandetnie, jak na 1.4 radzi sobie całkiem nieźle i wógóle jestem zachwycony :) A najbardziej mnie cieszy ekononiczność - kiedyś mawiałem, że jak auto pali poniżej 10 litrów to nie pojedzie :) Teraz jestem w szoku, że tankuje do pełna i jeżdze prawię 2 tygodnie :) Jak nie będzie rdzewiał i się psuł oczywiście to następny też będzie Ford :)

dodano 01.11.2009 20:34:11 przez

Po przejechaniu 100 tys. moge pokusic sie na opinie tego auta. Na poczatku wielkie rozczarowanie.Ciagle cos sie psulo..a to urywaly sie zapinki od tapicerki a w ogole mozna by duzo wypisywac.Na szczescie od 40tys. Zero problemow. Tylko leje benzyne. Autodo miasta i blisko za miasto ale w dalsza podroz da sie jechac. Bardzo pakowne po zlozeniu siedzen z tylu. Czego to ja nie wozilem. Smiesza mnie opinie ludzi, ktorzy pisza bzdury typu ze nie marownej podlogi tylko jest uskok po zlozeniu siedzen. Trzeba na zawiasach dopchnac siedzenia do dolu i ladnie sie wyrown uje wszysto..oczywiscie gora siedzen bedzie troche pod katem. Tak wiec nalezy poznac auto i dopiero pisac opinie. Po 6 latach uzytkowania moge powiedziec, ze auto jest bardzo praktyczne. nie nadaje sie na autostrade i przy wyprzedzaniu trzeba sie modlic. Kto chce niech kupuje..mnie sie juz troche przejadlo. Niektorzy mowia ze wyglad brzydki..to juz kwestia gustu.

dodano 18.11.2005 12:07:21 przez

To jest to czego szukałem rocznik 2004r.;poj: 1.4 (TD z bezp. wtryskiem). Kupując obawiałem się czy silnik da sobie radę z górami . Jaka jest moja ocena po przejechaniu 41000 km w ciągu niecałego roku jazda na trasie górskiej: codziennie 150 km na trasie Rabka-Zdrój - Limanowa - Nowy Sącz i z powrotem, w zimie niespodzianki Gruszowiec i Wysokie. Dobra dynamika i rewelacyjny silnik 1,4 TDCi Duratorq. Zużycie paliwa średnio 4,5 do 5,1 l ON/100 km. Zaleta to stylizowanie na SUW-a a więc większy prześwit co zwłaszcza w zimie zapobiega szurowaniu spodem po śniegu. Zaletą to bardzo dobra widoczność. Co do oświetlenia to niezłe w warunkach górskich należy uzupełnić w światła przeciwmgielne. Najdłuższy przebieg to 1260 km w lecie (4 dorosłe osoby + dziecko). Klimatyzacja sprawuje się b. dobrze. Wadą jest głośna praca silnika ale wiadomo disel. Bagażnik jak na takie autko dosyć spory.

dodano 27.12.2012 19:35:34 przez

Samochodem jeżdżę 6 miesięcy do miasta to samochód prawie doskonały mały ale przestronny. W sam raz Dla rodziny 2+1.Może nie pali w moim przypadku mało bo mam ciężką noge. Natomiast przy skopojnej jeżdzie pali umiarkowanie.Musze przyznać że wolałem kupić ten samochód na zime niż meczyć się z jakim kolwiek dieslem. Do tej pory jeżdziłem vectrami focusami i musze przyznać że tym fusionem mi się fajnie jeżdzi. Może jeden mankament to że jest plastykowy za bardzo w środku ale to kwestia przyzwyczajenia i może jeszcze,że troszkę głośny.Blacharka mimo swoich kilku lat jak najbardziej ok w porównaniu do focusów czy vectry to jest super.. Nic się nie psuje i mimo przejechanych 170tys km samochód bierze tylko 0,5 l oleju na 4000 km jeżdżę na 5w30. Mogę smiało polecić przyszłym nabywcą. Samochód tani w urzymaniu, części tanie jak barszcz.. Polecam

dodano 31.03.2013 21:07:06 przez

Uważam auto za udane.Mimo,że jest na płycie fiesty miejsca jest więcej.Bagażnik duży jak klasę auta.Siedzi się wysoko co pomaga w obserwacji otoczenia auta.Zwiększony prześwit bardzo pomaga w zimie(mieszkam w górach)oraz na naszych kiepskich drogach(krawężniki też nie są straszne)Dynamika auta w mieście zupełnie wystarcza.Za miastem powyżej 100kmh jest tak sobie dlatego będę robił chipa na ponad 90KM i 220Nm momentu. Trochę głośno w środku,ale porównując do np.seicento którym miałem okazję jeździć jest ok. Liczyłem na nieco mniejsze spalanie w mieście,ale nie jest źle. Posiadam wersję plus,wiec wyposażenie jest kompletne. Ogólnie auto godne polecenia.Do miasta i czasem gdzieś dalej nadaje się idealnie.Na pewno następne moje auto będzie miało podwyższony prześwit co najmniej jak fusion.

dodano 12.05.2011 12:32:48 przez

Potwierdzam to co napisałem o tym aucie 18.01.2010r. Samochód jest regularnie serwisowany w ASO.Do chwili obecnej po ponad 2 letniej eksploatacji i przejechaniu ponad 28000 km w różnych warunkach terenowych i różnych porach roku brak jakichkolwiek usterek.Średnio auto spala 6,1 l/100 km (prowadzę ewidencję od pierwszego tankowania).Jestem zadowolony z zakupu tego auta i jeżeli wejdzie do sprzedaży następca(Fiesta SUV?)i cena będzie przystępna to z pewnością poważnie rozważę zakup tego samochodu.Dodatkowym atutem jest możliwość przedłużenia,za niewielką opłatą roczną, gwarancji nawet do 10 lat.Tak jak napisałem wcześniej samochód w zupełności wystarcza na moje potrzeby rodzinne.W takiej cenie trudno jest kupić nowe auto o takich walorach, no może teraz to poza Dacią Duster.

dodano 26.01.2010 10:56:05 przez

Auto kupione jako kompromis pomiędzy małym autkiem miejskim dla żony a pakownym kombi dla mnie :) Oboje jesteśmy zadowoleni. Ilość miejsca w środku ogromna, po złozeniu tylnych siedzeń wchodza dwa rowery, po położeniu oparcia przedniego fotela wchodzi deska widsurfingowa (do 2,40). Wielka klapa z tyłu ułatwia załadunek. Minusy: mułowaty silnik, duże zużycie paliwa, cienki lakier, trochę tandetne wykonanie ale to zależy z czym porównywać :) Ogólnie polecam jeśli ktoś potrzebuje duzej przestrzeni w małym mieskim samochodzie i nie robi dużych przebiegów (zuzycie paliwa). Auto miejsko - weekendowe, na wakacje też pojedzie, tyle że przednie fotele po kilku godzinach dają w kość (krótkie siedziska). Dynamika przy wyprzedzaniu - kiepsko - preferowany styl jazdy b. wyluzowany :)

dodano 09.11.2005 10:06:11 przez

Auto wybrałam "pod siebie", jestem głównym użytkownikiem. Jest dla mnie środkiem transportu. Mam wysoko, wygodnie, choć nieco bardziej "kwadratowo" niż byłoby np. w Fieście. Jak dotychczas auto mnie nie zawiodło, żadnych usterek. Wiem przebieg nie jest duży, ale fordzik jeździ głównie w mieście (Warszawa), więc wie co to korki. Na dłuższych trasach spisuje się nieźle, czasami jest bardzo wyładowany (mąż nurek) ciężkim bagażem, ale nie mogę narzekać. Wiem co kupowałam, jakie ma przyspieszenie, znam też swoje możliwości (staż za kierownicą - w tym roku minęło 25 lat). Za tę cenę, a kupowałam w promocji jak model wchodził na rynek, mam samochód który jest jej wart. Auto kupione i serwisowane u dealera, ceny - no cóż jak w ASO, ale w moim przynajmniej dobra obsługa.

dodano 27.06.2007 21:10:18 przez

Trzeba zakochać się w tym samochodzie żeby chcieć nim jeździć. Takie tam tanie toczydło (tanie na zachodzie bo nie dla nas). Nie można o nim powiedzieć , że jest cichy, wygodny i przyjemny bo taki nie jest. Niby , że troszkę terenowy - przesada. Że wysoko się siedzi - oj chyba nie aż tak wysoko żeby to stanowiło różnicę. Plusem jest pojemny bagażnik. Radio - za ok 1500 zł które liczy Ford za jego marne firmowe radio będziemy mieli o niebo lepszy sprzęt zamontowany w firmie specjalizującej się w car audio. Wnętrze nawet ładne ale obleśne są zawiasy od siedzisk tylnych - czy inżynierka Forda nie widziała jak to paskudnie wygląda! Podsumuje tak: zazwyczaj jeździłem małymi i tanimi samochodami. Miło było we Fiatach Palio, Punto.

Demonstracyjny Nissan Note ACENTA

Demonstracyjny Nissan Note ACENTA

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 000 km. Silnik: 1.2 80KM, benzynowy.

Demonstracyjny Nissan Note ACENTA AUTO PACK IT PACK I - KEY

Demonstracyjny Nissan Note ACENTA AUTO PACK IT PACK I - KEY

Rocznik: 2013. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.2 80KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Ford Fusion, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford Fusion

Przeczytaj o Ford Fusion

W sam raz do polskiej dżungli
W sam raz do polskiej dżungli Fusion jest praktyczny i funkcjonalny i przez pryzmat tych dwóch cech najlepiej na niego patrzeć. Nie jest to z pewnością auto dla koneserów dizajnu, ani miłośników świetnych materiałów w kabinie. Ale poza drobnymi problemami z korozją dobrze znosi eksploatację w trudnych polskich warunkach. Aha, jeszcze jedno, niestety wersje benzynowe sporo palą, a diesli jest mało i bywają kłopotliwe.

Ford Fusion 547