Ocena kierowcy - Ford Fusion

Kkkk, 13 lat temu
Silnik 1.4 Duratec 80KM 59kW
Rok produkcji 2004
Ford Fusion 1.4 Duratec 80KM 59kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ilość miejsca w kabinie. Udało się zmieścić wewnątrz: 2 osoby, 3 rowery, 5 toreb podóżnych, 2 wielkie sękacze (musiały stać) i to wszystko bez ruszania przednich foteli (mam 190cm wzostu)
Odgłos trochę \"chropowaty\" na jałowych obrotach. Poniżej 2tys. obrotów nie za wiele się dzieje, ale to przecież mała jednostka, nie ma co narzekać. Optymalna jazda 2-3tys. Gdy trzeba Mocy - 4tys i wtedy potrafi byc całkiem dynamiczny.
Działa bez zarzutu. Precyzyjnie trafi w biegi. Bardzo czasami ciężko wchodzi 1 przy redukcji jak toczę się wolno w korku. Ogólnie - bdb
Uważam, że Fordy górują nad VW, Oplami, Koreńczykami i Francuzami jakością prowadzenia. Uwielbiam śmigać w zakrętach i ten samochód mi to bardzo ułatwia ze względu na odpowiednią twardość i sprężystość zawieszenia.
Siedzi się wysoko więc dużo widać. Wadą wspólną dla praktycznie wszystkich nowoczesnych aut są grube słupki A czasem ograniczające widoczność. Nie jest to jednak wada tego modelu.
Siedzenie - dosyć twarde, mi pasuje. Mam za sobą przebiegi rzędu 1500km/ 1 dnia za kierownicą i naprawdę dało radę. Kolega ma Golfa 6 i twierdzi że u mnie jest mu wygodniej. Kierownica - nie za duża, dość gruba, regulacja tylko w pionie ale mi udało się dopasować pozycję idealnie
Po prostu działa. Są auta gdzie pracuje to lepiej/ciszej/efektywniej - to na pewno, ale nie narzekam. Słabo dość dmucha na przednią szybę. Ogólnie tragedii nie ma.
Tu jest wzorcowo! Nie spotkałem innego auta tej klasy w którym na tylnych siedzeniach byłoby tyle miejsca na nogi. Z przodu - spoko. Wszędzie nad głowami jest bezpieczny zapas miejsca. No i bagażnik - duży i co ważne - pakowny. Wózek dla dziecka mieści się spokojnie, ale ten sam wózek nijak np. nie wchodzi do avensisa sedan ;)
Jest dosyć głośny. Seryjne opony Continental to porażka. Myślałem że to łożyska ta hałasują. Po wymianie opon znacznie przycichło, ale nie jest to mistrz wyciszenia
Spalanie przeciętnie 7l (lato, rzadko klimę używam) do 7,5l w zimie podczas mrozów. W trasie przy 100-120 - 6l (2 osoby i bagaże), przy 140-160 na alpejskich autostradach -(miałem jeden taki przelot) to wypił 8l. W mieście tylko - 7,5 - 8 (lato-zima)
Jak za te pieniądze to ten stosunek wypada bardzo pomyślnie. W mieście bdb - nieco podniesione nadwozie. Na wakacje 3 tyg. we 2 osoby + rowery na tylnym siedzeniu + bagaże - bez problemu. Nie psuje się. Hektolitrów nie spala. Dla mnie super zakup.
Na razie na te 105tys było robione: -łożyska w 2 kołach -klocki i tarcze -pęknięta w pozimowej dziurze sprężyna z tyłu. Myślę że jak na 7 lat to całkiem nieźle
Brak. Oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Duratec 80KM 59kW [l/100km]