Ocena kierowcy - Ford Fusion

Michal, 2 lata temu
Silnik 1.4 Duratec 80KM 59kW
Rok produkcji 2007
Ford Fusion 1.4 Duratec 80KM 59kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : 15 lat i żadnej rdzy. Wow.
Biorąc pod uwagę całokształt- jedno z lepszych aut jakie posiadałem. A trochę ich było. Od VW Polo po Porsche Cayenne. Fordy też już były- i tym razem również się nie rozczarowałem.
Prosta konstrukcja. Nie ma się tu co zepsuć. Na ten samochód wystarcza. Mniejszy silnik raczej bym odradzał. Wybór tego silnika by świadomy dlatego 5 gwiazdek.
Dobra. Czasem wsteczny nie wskoczy od razu. Jak w wielu innych samochodach. 5 biegowa.
To ford. Jak wiadomo wszystkie Fordy jeżdżą bardzo dobrze zarówno po prostej jak i krętych drogach. Z tego ford zresztą słynie.
15 lat i żadnej zrdzy. Lakier też jak nowy.
Samochód ma bryle hatchbacka/ minisuva. Wszystko widać.
Wszystko pod ręką. Intuicyjnie. Materiały użyte do wykonania kokpitu i tapicerki są dobrej jakości. Nie są może mile dla oka czy luksusowe, ale nie niszczą się i są łatwe do utrzymania czystości. Dobre audio jak w większości fordów.
Chłodzi, grzeje- nie ma się do czego przyczepić.
Powtórzę- auto kupiłem świadomie. Widziałem ile miejsca oferuje. Dlatego 5 gwiazdek.
Do 110 jest ok. Powyżej słychać silnik i jakieś dziwne drżenie blach od strony pasażera. Przymykam oko- wsak to nie Mercedes czy Porsche.
Auto poza tym że trochę dużo pali jak na te gabaryty jest tanie w utrzymaniu.
Kupiłem używane od 1 właścicielki za w przeliczeniu 10 tysięcy złotych. Ktoś powie że dużo. Ja powiem- wole wydać 2 tysiące więcej i mieć spokój i pewnośc tego co kupiłem. Auto było serwisowane do końca w fordzie. Wszystkie przeglądy zachowane. Nowe opony. Dla mnie było warto.
Raptem kilka tygodni po zakupie musiałem wymienić akumulator. Trochę dziwne gdyż poprzedni nie wyglądał na jakiś bardzo stary. Ale od tamtej pory mam spokój.
Nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Duratec 80KM 59kW [l/100km]