Ocena kierowcy - Ford Fusion

Rysiek_Lubicz, 19 lat temu
Silnik 1.4 Duratec 80KM 59kW
Rok produkcji 2003
Ford Fusion 1.4 Duratec 80KM 59kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Spełnia moje oczekiwania, a to najważniejsze dla kupującego samochód.
Generalnie pracuje dobrze, czasami kłopoty z włączaniem wstecznego.
Na naszych polskich dziurach samochód zawochuje się sympatycznie, prowadzenie na autostradach np: w Niemczech bardzo przyjemne.
Tutaj mogę tylko stwierdzić, że kupiłem ten samochód aby dobrze widzieć i w sumie się nie zawiodłem. Niestety, ale lusterka bardzo małe.
Zarówno zimą można sobie ustawić optymalnie ogrzewanie, jak również latem klima chodzi dobrze. Trochę się naćwiczyłem aby ją ustawić optymalnie ( z każdą klimą manualną jest taki sam problem ), ale później jazda w upały to czysta przyjemność.
Przy takiej wilelkości samochodu nic więcej nie da się uzyskać, rozwiązanie optymalne.
Powyżej 120 bardzo głośno, ale tem samochód został stworzony do jazdy miejskiej więc nie można mieć większych pretensji.
Generalnie zgodnie z opisami Forda, kupując ten samochód liczyłem się z takim spalanie, chociaż oczywiście mogłoby być mniejsze.
Największa wada to trzeszczące plastiki z tyłu, z boku , a ostatnio nawet deska zaczęła mi piszczeć chyba jednak udam się do serwisu. Chociaż mam obawy czy czegośc nie popsują .
Na razie brak, mam nadzieję, że jeszcze długo tak będzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Duratec 80KM 59kW [l/100km]

7,3