Ocena kierowcy - Ford Fusion

Greg, 12 lat temu
Silnik 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2002
Ford Fusion 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Ma tylko 68 KM, ale zachowuje się jakby miał o 10 KM więcej, idealny do optymalnej jazdy polskich drogach.
Polecam serdecznie samochód marki Ford Fusion z silnikiem 1.4 TDCI, moja wersja to Elegance ma wszystko co potrzebne do optymalnego użytkowania. Jest już następca tego modelu, w moim modelu już nie ma produkcji, powiem krótko następne auto to pewnie Ford. Polecam serdecznie i pozdrawiam.
Bardzo prosta obsługa, niskie koszty eksploatacji, jeździłem w długiej trasie i najwięcej jeżdżę po mieście moment obrotowy i moc w zupełności wystarczą a to tylko niecałe 70 KM.
Wszystko bardzo dobrze, przełożenia oraz zmiana biegów bez zastrzeżeń, brakuje mi 6 biegu na trasie. Skóra na dźwigni przy moim przebiegu zaczyna się przecierać.
Prowadzenie doskonale, chociaż kiedy zakończył pracę tylny lewy amortyzator to samochód nie \"słuchał\" moich poleceń tak jak wcześniej, wymieniłem parę - zamienniki i jest OK, auto jest trochę wyższe - UAV i to jest wyraźna zaleta, wjeżdżam tam, gdzie inne auta nie mogą.
Żadnych zastrzeżeń, pozycja kierowcy jest wysoko, bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach, lusterka wydają się małe, ale całkowicie spełniają swoje zadania.
Poprzednio miałem Fiat Punto w wersji ELX - byłem zadowolony z ergonomii, obecnie Fusion jestem bardzo zadowolony, wszystko jest przemyślane, światła, przełączniki, regulacja fotela kierowcy oceniam na 6.
To co ma mój Fusion powinny mieć obecnie wszystkie auta: podgrzewana przednia szyba - rewelacja, podgrzewane lusterka, wydajna klimatyzacja, bardzo logiczny podział nawiewu w kabinie, nie miałem problemów zimą i teraz latem zapomniałem, że może być gorąco w aucie
Mały samochód na zewnątrz, ale w środku bardzo dużo miejsca, pozycja kierowcy idealna, z tyłu nie jeździłem, jednak z opinii mojej rodziny, z tyłu wystarcza miejsca na osoby około 190 cm.
Nie mogę narzekać, stwierdzam, że przy maksymalnej prędkości autostradowej w Polsce mogę słuchać radia, lub rozmawiać przez telefon - oczywiście przez zestaw słuchawkowy. W porównaniu do droższych aut, które użytkuję,jest ciszej w Fusion.
Zużycie paliwa OK, na długiej trasie około 4000 km, przy pełnym obciążeniu - cztery dorosłe osoby oraz pełny bagażnik spalił 5,002 litra - jazda z dopuszczalną prędkością, w mieście na bardzo krótkich odcinkach obecnie spala około 6,6 litra, ceny części eksploatacyjnych niskie, chociaż filtr paliwa to 120PLN, olej silnikowy i pozostałe filtry - ceny konkurencyjne, konstrukcja samochodu prosta i logiczna - auto serwisuję osobiście.
Nie wiem co tu można napisać, myślę, że za te pieniądze z takim wyposażeniem - trochę ponad 10 tysięcy PLN do jest doskonałe rozwiązanie.
Nie mam zastrzeżeń, raz zimą przy temperaturze poniżej -25 stopni miałem problem z uruchomieniem - zaraz po tankowaniu - myślę, że to wina paliwa.
Wymieniłem łożysko tylnej piasty - zaczęło szumieć to koszt około 100 PLN w oryginale wraz z pierścieniem ABS, również wymieniłem uszczelnienie powrotnych przewodów paliwowych przy wtryskiwaczach, autoryzowany serwis zaleca wymianę całej wiązki przewodów - koszt od 150 PLN w górę, uszczelki - oringi kosztują około 0,50 PLN za sztukę, potrzebne są 4 sztuki - bardzo prosta operacja.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW [l/100km]

5,3