Lista ocen Ford Galaxy I (86) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~grześ
Van 2.0 i 115KM 85kW
co do zużycia paliw t o zależy od samego paliwa przykład tankowałem się w orlenie i lotosie bo to najbliższe stacje miejsca mego zamieszkania i autko paliło mi w trasie 8,6 l/100km przy jeżdzie do110km/h niby nieżle, az tu kiedyś będąc w podruży kończułomi sie paliwo po drodze jest stacj SHEL benzyna tylko droższa o 3gr więc tankuje i ruszam przejechałem kilkanaście kilom. i oczy przecieram komputer pokazuje 7,4l/100km!!!!!!!!!! myślę no...
~MisiekK
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
paliwa żre trochę (na LPG SGI da sie wytrzymać - 14L). Części drogie jak ktos kupuje w Fordzie (jak wszystkie modele). Kupowane w sklepach czesto oryginalne nie droższe niż Escort czy Megane (klocki 98zł przód, tarcza 200zł wentylowana, amortyzator oryginał 250zł, drązki od 60-120zł). trochę drogie platynowe świece i przewody WN, ale to V6 i jest ich więcej o połowę (;-)).
~Piotr z Bielska-B
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Koszty napraw porównuję z Golfem. Dużo zamienników od VW. Parę stów w roku trzeba zostawić u mechanika, ale to też wynika z wieku i przebiegu. Na razie nic drogiego nie padło. Spalanie przyzwoite, jak na takie duże auto. W mieście liczę jakieś 8/100. To auto jest stworzone na trasy. Przy ekonomicznej jeździe, 5 osób + bagaże potrafi spalić 5,5-6 l /100.
~TATOscyzotryk
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
Silnik V6 nie jest oszczędny. Spalanie gazu 15-20 litrów.Kosztowo porównywalny w dieslem (1l ON = 2 l LPG). Wymiana oleju co 15000 km, w dieslu częściej...A do dyspozycji mam 174 KM, nie 116 KM... Koszty przeglądów i części zamiennych są niskie. Części używanych i \"zamienników\" jest pod dostatkiem. Nowe części, bez problemu mam w sieci VW, Ford i Seat...
~bogdan.wosik@neostrada.pl
Van 1.9 TDI 90KM 66kW
naprawy nawet w ASO są przystępne, ale najlepsze jest z użycie ON na bardzo dobrym poziomie, ekonomiczna jazda 70 - 90 km/h komputer pokazał 5,2/100 , autostrada jazda ciągła z max 180 km/h na odcinku 88km - 9,0/100 Wymiana paska rozrządu w ASO 1600 PLN Przegląd przy 260 000 km z wymianą oleju i filtrów - 567 PLN
~teleturbisie
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
zawsze mogłoby być mniej. zawsze tankuję pełny bak tj. ponad 300 zł i tak mi palistaram się jeździć ekonomicznie choć czasem lubię go sprawdzić, ale nigdy przez 1000 km więc średnio wychodzi niezbyt dużo. Miasto 20 tys. mieszkańców(prawie wieś) większość poza nim. Ceny napraw umiarkowane, ale to nie to samo co cinquecento.
~jacbeatomjoz@poczta.onet.pl
Van 2.3 16V 145KM 107kW
Problemem jest znalezienie fachowego mechanika,który potrafi cos zrobić po objawach usterki, bez podłączania komputera. Serwis F...,do niczego tylko czekają na jelenia żeby naciągnąć go na koszty. Częśći lepiej stosować orginalne,man na myśli przede wszystkim świece,cewki.itp
~dżekl
Van 2.3 16V 145KM 107kW
doskonale jak na mase auta benzyna średnio 9.7-10,3, gaz ok. 11.5 przy dość dynamicznej jeżdzie. Świetnie się toczy i jazda na wybieg wyraźnie obniża spalanie. Części oryginalne oczywiście drogie, zamienników nie ma dużo, ale samochód małoawaryjny
~er.
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
uważam, ze przy tej pojemności i automacie, nic więcej się nie osiągnie; samochód jest z założenia nieoszczędny, więc nie ma co narzekac; uważam tylko, że na trasie przy spokojnej jezżdzie powinien mieścić się w 10 litrach na 100km, a tak jednak nie jest;

Usterki Ford Galaxy I

Ford Galaxy I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał
Van 2.0 i 115KM 85kW
Polecam zadbać o wymianę filtrów gazu na czas - to na pewno pomoże w utrzymaniu niskiego spalania. Jak na ten gabaryt to naprawdę nie droga jazda. W trasie nie przekraczając 100 km/h można zejść poniżej 10l