Lista ocen Ford Galaxy I (89) - Silnik

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Abaddon
Van 2.0 i 115KM 85kW
Silnik w zasadzie ok. Trochę ciut za słaby do tego modelu (wyprzedzanie TIRa jest uciążliwe, trzeba redukować). Kultura pracy po pewnym czasie stała się jak w dieslu, po prostu zaworki klepały, ale klepały tak przez 80 tys kilometrów, więc nie ma co się tym martwić. Samochód miał przebieg 320 000 gdy silnik skapitulował (świeca wystrzeliła, a koszt naprawy czyli tulejowanie i gwintowania to około 1000 złotych) i nie było sensu naprawiać. Z...
~TATOscyzotryk
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
Dzięki waszym opiniom o tym modelu jestem szczęśliwym jego użytkownikiem już od trzech lat...To dobre, solidne auto, sprawdzające się na \"polskich\" drogach. Silnik ma przebieg 235000 z czego 150000 z sekwencją. Pracuje bez zarzutu. Nie bierze oleju, Zima, lato bez problemu...Jest dobrze zestrojony z automatyczną skrzynią, nie szarpie. Po drogach poruszam się bez kompleksów pozostawiając za sobą 90% \"sprzętów\".
~Adam
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik żadnej góry się nie boi, bardzo duża kultura pracy - przyjemnie brzmi po przegazowaniu do 4000or/min, czasem trochę zadymi gdy dodam mocno gazu przy mniej niż 2000obr/min, problem miałem z pompą wtryskową - nie chciał zapalić przy gorącym silniku - wymieniłem oprogramowanie sterownika i wszystko jest ok (już 4lata).
~andrzej_gorzynski@o2.pl
Van 2.0 i 115KM 85kW
Jest OK, mógłby być troszke zwiniejszy na starcie ale jak na tę pojemność i mase auta to nie jest żle.Dodam tylko ze auto posiada 7 miejsc gaz zamontowany w miejscu koła zapasowego a zapasówka na klapie bagażnika,są to dodatkowe kilogramy a auto jeżdzi codziennie w pełnym składzie dorosłych osób.
~er.
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
ta wysoka ocena jest aktualna przy założeniu, że jest to samochód głównie na trasę; w jeździe miejskiej na silnik nie można narzekać, ale ma się wrażenie, że nie można tu wykorzystać pełni jego możliwości (mimo dużej mocy, sprinty spod świateł są nieco niemrawe, chociaż to głównie zasługa automatu)
~BoB Śląskie
Van 2.3 16V 145KM 107kW
Przejechałem tym samochodem na LPG 170 tyś km w sumie miał 270 tyś km i nic. Olej pełny syntetyk, od wymiany do wymiany oleju (10-12 tyś km) nie zaglądałem pod silnik i nie dolewałem oleju. Pracował na sekwencyjnym wtrysku gazu Elpigaz. Rewelacja !!!
~Artur
Van 2.3 16V 145KM 107kW
2.3 DOHC (150KM) porywająca moc, można nieżle palic gume, przyspieszenie super, silnik wysoko obrotowy jak się kponie na światłach wszyscy zostają w tyle. 2.0 jest słabszy, brakuje mu mocy i więcej pali o około 1 litr. Najlepiej pracuje przy 3000obr/min
~bogdan.wosik@neostrada.pl
Van 1.9 TDI 90KM 66kW
bardzo elastyczny, na III ciągnie na wolnych obrotach, trochę za wolno się wkręca , ale czuć w nim siłe, do spokojnej jazdy wyśmienity, dla ludzi bez szaleństw, przy wyprzedzaniu trzeba dobrze obliczać odległość.
~Wojtas
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Swietny silnik,sprawuje sie zaskakująco dobrze jak na mase 1666kg. Chociaz przy obciążeniu 6 osobami brak mocy jest odczuwalny,30KM wiecej i bylo by świetnie.:-) Na codzień wystarczy. Kultura pracy na dobrym poziomie.

Usterki Ford Galaxy I

Ford Galaxy I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jacbeatomjoz@poczta.onet.pl
Van 2.3 16V 145KM 107kW
Silnik bez zastrzeżen,Zwawy i chętny do pracy,przy przebiegu 330000,żadnych dolewek oleju między przeglądami(co15tys).Gaz sekw. zał. przy przeb.180000.Bardzo dobryi oszczędny silnik,mowa o 2,3