Ocena kierowcy - Ford Galaxy II

Pawel, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Ford Galaxy II 1.9 TDI 130KM 96kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Klimatronic SUPER!!!Gdy zapalimy Swiatla drogowe to swiatla mijania nie gasna co porawia widocznosc, nie ma czarnej dziury tuz przed samochodem. Ogulna !!!FUNKCJONALNOSC!!!Siedzenia ktore mozna zlozyc w fotelik dla dziecka.Przydatne!!
Silnik : Pasek i napinacz paska od wspomagania i alternatora ok.88000km.
Układ elektryczny : Zawiesil sie alternator na jakies 15min jazdy.Narazie bez naprawy!!!ok.88400
Inne : Klima, cieknie FREON.Wycieraczki juz 3razy sie zablokowaly.
Ja i moja rodzina jestesmy zadowoleni.Mamy 3 dzieci i niema problemu gdzies wyskoczyc nawet gdy ktos do nas przyjedzie.Jest oszczedny, dynamiczny a z siedzeniami mozna wszystko zrobic jest bardzo duzo kombinacji.Czesci tez nie sa drogie.Plastiki mogly by byc lepszej jakosci.
Kultura pracy jest wzorowa, 130KM wystarcza do sprawnego poruszania sie.A 310Nm calkiem dobrze pcha samochod wazacy ok.2t do przodu.Elastycznosc silnika jak na disla jest dobra.Niektorzy uwazaja ze jest glosny, ale ja uwazam ze jest cichy.Wyciszenie tego samochodu jest dobre, ja jastem zadowolony(jesli chodzi o silnik)..
Skrzynia haczy zwlaszcza gdy silnik jest zimny, troche lepiej jest gdy sie rozgrzeje powyrzej 60stopni.Ogolnie przelozenia sa dobrze dobrane.Ja mam 6 biegowa skrzynie i uwazam ze to dobry wybor, nie wiem jak automat sie sprawuje w tym samochodzie.Wyprzedzanie czy podjazd pod gore przy odpowiednim przelozeniu nie ma problemu czy to jedziemy na pusto czy obciarzonym.
Tu jest fajny kompromis, dziury i dolki przyjmuje dobrze lekko czuc taka twardosc za to na zakretach samochod sie nie kladzie a jak jest za szybko na zakrecie zaczyna tyl uciekac wiec tak powinno byc moim zdaniem.Gdy siedzi 7 doroslych osob jest juz troche gorzej ale wtedy niestety masa zwieksza sie powyzej 2ton (czuc taka miekkosc) i na zakretach trzeba uwazac.
Przud samochodu jest krutki,boczne szyby sa duze.Lusterka przy dobrym ustawieniu wzupelnosci wystarcza.Gorzej jest z tylem ale troche wyczucia i da sie parkowac.Tu bardzo pomocne sa czujniki odleglosci.
Wszystko jest na swoim miejscu.Schowkow nie brakuje.Podstawki na kubki moim zdaniem sa w zlym miejscu poniewaz sa nad radiem, ale to moje spostrzezenie.A cha i wlacznik swiatel awaryjnych powinien byc blizej kierowcy(wersja "Anglik").Ale ogolnie jest dobrze nie ma problemu ze znalezieniem czegos co nam jest potrzebne w danym momecie.
Tutaj jak silnik ma bliska temperature pracy czyli 70stopni to ogrzewanie dziala fajnie, ja mam klimatronic i jestem bardzo zadowolony.Maly problem jest gdy wsiada podczas deszczu 7 osob wtedy szyby szybko zaparowuja ale dobre ustawienie nawiewu i nadmuch radzi sobie z tym plus ogrzewana przednia szyba jest dodatkowym ulatwieniem, zwlaszcza zima bo nie trzeba skrobac szyb wystarczy poczekac ok.2 min.
Tu nie brakuje przestrzeni.Nawet przy 7 siedzeniach jest 330litrow bagaznika, a jak wyjmiemy siedzenia to juz nie musze nic opisywac.Wszyskie siedzenia maja pelna regulacje. (przesowanie, odchylanie)oraz sporo schowkow.
Ogolnie jest wporzadku, troche slychac prace opon poza tym ok.Jezdzilem gorszymi samochodami kture byly mlodsze o takiej samej wielkosci.
silnik diesla SUPER normalna eksploatacja jazda mieszana to ok.7l/100km,bardziej oszczedna bez problemu ok.6l/100km bardziej dynamiczna to 8-10l/100km troche wiecej gdy na pokladzie mamy 7 doroslych osob wtedy jakies 1l wiecej na kazde 100km.Jezdze po Angli.Gdy jezdze sam do pracy i w ciagu tygodnia nie potrzebuje siedzen to je wyciagam bo sa dosyc ciezkie(zwlaszcza te co skladaja sie dla dzieci ponizej 1 roku waza ok.25kg.)ale bardzo poprawia ekonomicznosc...
Za ta cene samochod godny uwagi.Napewno VW Sharan ma lepszej jakosci plastiki czy wykonanie ale jest drozszy zwlaszcza z takim wyposazeniem.
Ten samochod mam z malym przebiegiem jak na ten rocznik wiec jestem zadowolony.Wysiadlo mi podswietlanie zapalniczki kierowcy, uwazam ze to jak kazda zaroweczka przepalila sie.Tylny tlumnik troszeczke opadl, ale nic nie pukalo nic nie stukalo(naprawiony).Mamy orginalne DVD i dwa monitorki w zaglowkach, Super dodatek ale niestety laser prawdopodobnie do wymiany poniewaz czasem nie odtwarza plyt...delikatnie slychac sprzeglo ale jezdze dalej.:)a cha zacinajace sie wycieraczki po 3 razie sam juz wiem jak je naprawic..
Po ok.88000km. padl napinacz paska i na wolnych obrotach strasznie piszczal i glosno drgal po skreceniu kierownica do oporu.Po wymianie napinacza i paska zdaza sie jeszcze delikatny popisk lub drganie zwlaszcza na niskich obrotach, co sie okazalo jeszcze musialem wymienic rolke ze sprzegielkiem jedno kierunkowym na arternatorze.Przy wymianie paska przyjrzalem sie silnikowi dokladnie od dolu po zdjeciu oslony i laczenie rur gumowych sa kiepskie(olej sie poci)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

7,1