Ford Kuga I - Oceń swoje auto

lista silników Ford Kuga I

Oceny Ford Kuga I

2% lepiej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 07.04.2013 14:50:56 przez

Ogólnie moge powiedzieć, że na 10 aut którymi jeżzdziłem to jest najmniej awaryjne i najbardziej komfortowe. Nie ma problemu z krzywieniem felg, komfort jest perfekcyjny. Nie czuje zmeczenia po 500km. Układ jezdny z regulowanym wspomaganiem, zuzycie paliwa nie najgorzej przy masie 1600kg. Przyspieszenie całkiem dobre. Nie musze myslec czy dam rade wyprzedzic czy wjechac z zaladunkiem pod duza górke. Nie ma mocnych na to auto. Radio sony rewelka. Wentylacja rewelka. Z korozja nie ma problemu bo polowe auta plastik. Wlascieie po 3 latach uzytkownia nie mozna narzekac. Osobowki przy tym aucie to po prostu szorowanie tyłkiem po asfalcie. Tutaj jest komfort i przyjemnosc z jazdy zarowno miejskiej jak i dynamicznej. Wymiary sa tak dobrane ze nie ma problemu z parkowaniem gdzie kolwiek. Zaporowa jest cena dlatego malo ludzi kupuje ten samochod.

dodano 16.12.2008 23:01:07 przez

Ogólnie jest ok ale.... Kupiłem Kugę ze względu na: 1)Design - bardzo mi się podoba, 2) Bezustekowość i dobre wykonanie innych fordów (focus ,Mondeo, C-Max - sa u mnie w rodzinie i było naprawde dobrze, 3) Czeste przemeiszcanie sie polnymi, osniezonymi dorgami + polskie dziury. Niestety troche sie zawiodłem: nie spodziewam się niewiadomo czego po aucie tego typu ale pomimo dobrych materiałów (miękkie plastiki w przeciwienstwie do japonczyków) są one fatalnie spasowane, boczki z przodu odstają dobry 1 cm od drzwi i lataja ze cho cho, plus te trzaski. Dodatkowo za twarde zawieszenie ale to moze subiektywna sprawa i kwestia gustu. Jesli Ford poprawi troche komfort i spasowanie materiałów Kuga spokojnie powalczy z konkurencją.

dodano 19.05.2011 12:14:35 przez

Po prostu rewelacja. Silnik jest bardzo elastyczny i ma niezłe osiągi. Jedynie skrzynia biegów mogłaby być nieco lepsza - osobiście wolę maualną i taką też zamówiłem w swoim Fordzie - duży moment obrotowy powoduje, że bieg z 1 na 2 trzeba zmieniać grubo powyżej 2 tys obrotów, bo wcześniej może powodować żabkę. Do tego trzeba dodawać trochę więcej gazu niż w innych samochodach przy ruszaniu, bo silnik zgaśnie, ale ten silnik Forda tak po prostu ma, co też nie jest wadą. Samochód jest bardzo zwinny jak na swoje gabaryty i dobrze przyspiesza. Zawieszenia w ogóle nie słychać nawet na polskich drogach, a wybojów praktycznie nie czuć, bo samochód pływa.

dodano 24.02.2009 19:56:13 przez

Auto sprawuje sie bardzo dobrze, Po przebiegu ok. 35.000km mogę ocenić juz bardziej cenić obiektywnie. Auto prowadzi się świetnie, jest dynamiczne, spalanie - bardzo oszczedne, Auto posiada kilka drobiazgów które nalezałoby zmienić, usprawnić, udoskonalić: - plastyki średniej jakości - filtry nie działaja zbyt dobrze (czuć zewnętrzne zapachy) - osłonka drążka zmiany biegóww zimie zbyt sztywna (popękała w kilku miejscach)i jest do wymiany - dopasowanie elementów wykończenia nie najlepsza - troche denerwujace jest skrzypienie z okolic kratek nawiewu - w zimie pojawia się błąd - sygnalizujacy uszkodzenie silnika ( 2x resetowany)

dodano 06.12.2010 23:04:00 przez

Podsumowując Ford Kuga to świetny wybór dla osób chcących mieć europejski samochód tego segmentu za dobre pieniądze. Ford po raz pierwszy zaatakował ten segment i udało mu się to naprawdę bardzo dobrze. Oczywiście zawsze znajdą się jakieś mankamenty, ale nawet malutkie minusy przytłacza ogrom plusów, wśród których króluje świetny design, niezawodność oraz cena. Ja szczerze polecam ten samochód każdemu, który ma jakieś wątpliwości przed zakupem samochodu.

dodano 08.05.2010 22:15:06 przez

Wspaniały samochód. Prowadzi sie bosko. ma 3 ustawienia wspomagania. (Wedlug mnie normal najlepiej). Super lusterka panoramiczne. Jedyny minus niezbyt duzy bagaznik. Płytki, ale za to powierzchnia spora. Dla singla lub małej rodziny wystarczajacy w zupełności. Po złożeniu tylnych siedzen swobodnie wchodzą dwa rowery. Reasumując małe spalanie wysoki komfort podróżowania. Nie szkoda ani jednej złotówki wydanej na ten samochód.

dodano 20.06.2010 18:49:12 przez

Testowałem takie auta jak Tiguan, Qashqai, IX35, RAV4 i Kuga najbardziej przypadła mi do gustu. O jej wyborze zdecydowały: prowadzenie auta, wygląd oraz cena i może to, że to już mój czwarty Ford. Co prawda wnętrze auta i jakość wykonania powłoki lakierniczej wypadają tak sobie, ale dla mnie najważniejsza jest frajda z jazdy, a w tym Kuga konkurentów bije na głowę.

dodano 20.04.2011 17:02:51 przez

Jestem zawiedziony zakupem 2 raz nie popelnie tego bledu, serwis nie ma czesci trzeba czekac po 3 tyg a i o kazdy element prosza Ford Polska o zgode.Nie wiem moze ja tylko trafilem na taki egzemplarz , ogolnie bylo fajne autko ale do czasu czyli 3000 tys km i sie zaczelo ciekawe co bedzie dalej, co padnie nastepnym razem auto ma 5 mc moze ktos chce kupic.

dodano 02.12.2008 13:32:45 przez

Na razie same plusy. Jestem pod wrażeniem tego samochodu Wcześniej jeździłem Volvo S-60 z 200 konnym silnikiem benzynowym. Oczywiście w Kudze dynamika mniejsza ale spodziewałem się, że będzie dużo gorzej. W wielu sytuacjach prowadzi się lepiej niż Volvo. No i spalanie o 5l/100 mniej :)

dodano 28.10.2008 14:43:27 przez

wierzyłem w forda,ale jak się pojawiły usterki to ford i dealer umywa ręce i czekaj sobie dziadku na nowe części i przeciągają czas.Wymiana auta niewchodzi w grę według forda.A auto jeździło od kupna tylko 2 dni.Wersja TITANIUM ze wszystkimi dodatkami.

Demonstracyjny Suzuki Jimny Comfort FL

Demonstracyjny Suzuki Jimny Comfort FL

Rocznik: 2013. Przebieg: 1 188 km. Silnik: 1.3 85KM, benzynowy.

Demonstracyjny Mitsubishi ASX 1.8DID 150KM 4WD Invite

Demonstracyjny Mitsubishi ASX 1.8DID 150KM 4WD Invite

Rocznik: 2013. Przebieg: 4 858 km. Silnik: 1.8 150KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Ford Kuga, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford Kuga

Przeczytaj o Ford Kuga

Ford Kuga - wielobranżowy
Ford Kuga - wielobranżowy W zamierzchłych czasach schemat rodziny był jeden - mąż zarabia pieniądze, a żona zajmuje się dziećmi i domem. Jednak świat się zmienia i dziś liczy się wielobranżowość - teraz trzeba umieć pracować i zajmować się dziećmi, a przy tym znaleźć nieco czasu na imprezy oraz spotkania ze znajomymi, żeby nie było nudno. W podobny sposób funkcjonuje segment małych SUVów. A jaki jest Ford Kuga?

Ford Kuga I 73