Lista ocen Ford Kuga II (43) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Betoniary
SUV 2.0 TDCi 150KM 110kW
Po ok. 60 tys. był problem z wyprzedzaniem - przy dynamiczniejszym dodaniu gazu włączał się tryb awaryjny. ASO nie znalazło nic przez 3 wizyty, po czym okazało się że wadliwy był czujnik ciśnienia oleju, który pokazywał że nie ma smarowania - stąd tryb awaryjny. Wymiana załatwiła sprawę. Po 120 tys. padło łożysko w alternatorze (idiotycznie oczywiście trzeba było wymienić całość za horrendalne pieniądze) . To jedynie dwie usterki które...
~Suli
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Skrzypiał kokpit centralna cześć koło NAVI, serwis naprawił i jest ok podłożyli filc. W drugiej Kudze tego nie było chyba w poniedziałek składali, inna sprawa i dziwna to na zakrętach czy rondzie przesuwała mi się pod tyłkiem tapicerka na siedzisku - serwis ogarnął w 20 minut , w drugiej Kudze tez nie wystąpiło :) pechowa sztuka mi się trafiła
~franco
SUV 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
W skali całego przebiegu 3 razy po przejechaniu kilometra na zimnym silniku auto weszło w tryb awaryjny i szło tylko do 3 tyś obrotów. Po wyłączeniu auta i ponownym załączeniu auto chodziło normalnie. Serwis nic nie widzi i nic nie wie:(. Poza tym wszystko OK.
~vpw
SUV 1.6 EcoBoost 180KM 132kW
Od nowości komputer pokładowy pokazuje nieprawidłowe dane a system multimedialny nie wyświetla nazw utworów. Niby drobiazg ale wgranie aktualizacji oprogramowania to pozostawienie samochodu na dzień w serwisie. Tym bardziej, że samochód nie powinien z takim felerem wyjechać z salonu.
~Jarek
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Jeśli chodzi o drobiazgi to miałem problem z centralnym zamkiem (parę razy musiałem otwierać z kluczyka bo pilot nie zadziałał. Raz przepalił mi się sterownik od haka holowniczego chyba dlatego, że podłączyłem niesprawną przyczepę z wypożyczalni.
~fxxx
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Czasem kapryśnie zachowuje się oprogramowanie: radio potrafi się zawiesić i trzeba odczekać kilkanaście minut; światła nie chcą się wyłączyć, Immobilizer twierdzi, że nie ma kluczyka w samochodzie itp... (wszystko powyższe raczej bardzo rzadko)
~radofly
SUV 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Jak dotąd po ponad rokuj eksploatacji nie miałem żadnych usterek, poza sytuacją gdy padł mi akumulator i wydawało się, że mogę mieć duże kłopoty z silnikiem, a to zadziałał po prostu system ograniczający całkowite rozładowanie aku w celu podtrzymania systemów
~M
SUV Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Skrzypienie i tzeszczenie różnych elementów deski rozdzielczej, tlupkow bocznych, drzwi. Odczepiajaca się osłona podwozia i wiele innych. Usterki częściowo naprawione przez ASO, powracają po kilku dniach od naprawy.
~auriga
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Szybko zużywające się wnętrze, trzaski i skrzypienia plastików, niska trwalość klocków hamulcowych. Osobna sprawa to DPF - ekologiczna megaporażka i finansowe obciążenie na każdym etapie: dopalania, czyszczenia, usuwania.
~Jan Kowalski
SUV 2.0 TDCi 150KM 110kW
Wyczuwalne drgania na (nie szarpania) kierownicy jak i całej karoserii przy rozpędzaniu auta na drugim biegu przy obrotach 1750 - 1850 Uważam, że przyczyna tkwi w egzemplarzu z wadą fabryczną.