Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

astrateam90@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Silnik 2.0i 130KM 96kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo I Kombi 2.0i 130KM 96kW 1996 - Oceń swoje auto
Aukto fajne! W mojej rodzine zawsze sie jeżdziło vw, a moim poprzednim autkiem był opel astra gsi 16v z motorem 2000cm 16v (oj działo sie działo za kierownicą)!!! Troche sceptycznie podchodziłem do forda ale musze przyznać ze jestem mile zaskoczony! Mondziak świetnie się trzyma drogi pali mi w miescie do 10l ale na pełnej klimie a na trasie zeszłem nawet do 6,2l/100km!! Dynamika na wysokim poziomie a szczególnei po zamontowaniu storzkowego filtra!! Na standardowym filtrze jechałem maksymalnie 220km/h (ja mam ten 115konny silnik 280nm). Wymieniłem 3 razy klocki z przodu i raz z tyłu i inne obowiązkowe rzeczy rzecz jasna taż! Nie miałem żadnych poważnych awarii! Natomiast drobnymi są: padła mi pompka do spryskiwaczy (230zł)a ostatnio zaczoł mi sie palic bezpiecznik od wycieraczek a gdy w końcu przestał to nie mam już możliwości serowania czasowego!! Domyślam sie że jest to czyjnik obrotów silniczka wycieraczek ale za chinny nie moge (nie umiem) rozebarc podszybia (3 godziny sie męczyłem i to na marne!!!!) Jeszcze mam czasami problemik z ogrzewaniem bo zdarza sie ze jest ustawiona temp np na 29 a leci zimne powietrze ale wtedy włanczam na chwilke klime po czym wyłączam i wszystko wraca do normy!!. Jesli ktoś wie jak sie je ściąga te cholerne podszybie bede zobowiązany. Na tym sie kończą moje usterki! Mam model kombi i ten najcięższy bo z pełnym fulem:)) Nie lejcie opału do tych nowych modeli produkowanych od 01r bo mam takiego szalonego kolesia co tak zrobił i skońaczyło sie to wydatkiem 1000zł a mogło nawet 5400zł (serwis)!! Gorąco polecem ten samochód bo naprawde warto!! Pozdrawiam wszystkich mondziakojeżdzców!!!
bardzo dobra fura za naprawde rozsądną kaske!!!!
Ford Mondeo I Kombi