Konkurs gokartowy - tydzień 4

Ford Mondeo I Kombi - Oceń swoje auto

Oceny Ford Mondeo I Kombi

2% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 13.01.2004 00:10:37 przez

Aukto fajne! W mojej rodzine zawsze sie jeżdziło vw, a moim poprzednim autkiem był opel astra gsi 16v z motorem 2000cm 16v (oj działo sie działo za kierownicą)!!! Troche sceptycznie podchodziłem do forda ale musze przyznać ze jestem mile zaskoczony! Mondziak świetnie się trzyma drogi pali mi w miescie do 10l ale na pełnej klimie a na trasie zeszłem nawet do 6,2l/100km!! Dynamika na wysokim poziomie a szczególnei po zamontowaniu storzkowego filtra!! Na standardowym filtrze jechałem maksymalnie 220km/h (ja mam ten 115konny silnik 280nm). Wymieniłem 3 razy klocki z przodu i raz z tyłu i inne obowiązkowe rzeczy rzecz jasna taż! Nie miałem żadnych poważnych awarii! Natomiast drobnymi są: padła mi pompka do spryskiwaczy (230zł)a ostatnio zaczoł mi sie palic bezpiecznik od wycieraczek a gdy w końcu przestał to nie mam już możliwości serowania czasowego!! Domyślam sie że jest to czyjnik obrotów silniczka wycieraczek ale za chinny nie moge (nie umiem) rozebarc podszybia (3 godziny sie męczyłem i to na marne!!!!) Jeszcze mam czasami problemik z ogrzewaniem bo zdarza sie ze jest ustawiona temp np na 29 a leci zimne powietrze ale wtedy włanczam na chwilke klime po czym wyłączam i wszystko wraca do normy!!. Jesli ktoś wie jak sie je ściąga te cholerne podszybie bede zobowiązany. Na tym sie kończą moje usterki! Mam model kombi i ten najcięższy bo z pełnym fulem:)) Nie lejcie opału do tych nowych modeli produkowanych od 01r bo mam takiego szalonego kolesia co tak zrobił i skońaczyło sie to wydatkiem 1000zł a mogło nawet 5400zł (serwis)!! Gorąco polecem ten samochód bo naprawde warto!! Pozdrawiam wszystkich mondziakojeżdzców!!!

dodano 28.01.2013 18:29:36 przez

To moje trzecie Mondeo.Pierwsze kombi było z Holandi z lpg.Przebieg 180 tys, ja na podst. książki serwisowej wyliczyłem,że miał około 260 tys.Po 4 latach dołożyłem mu do 360 tys km i sprzedałem.Nadal jeździ w moim rodzinnym mieści pomimo tego,że upłynęło już 7 lat od sprzedaży.Oprócz zmiany reduktora lpg, bo kichał na gazie / może reduktor miał z 300 tys km/ wymieniłem gumy w zawieszeniu przednim/grosze/ i chyba tyle co w nim naprawiałem.Nigdy nie stanął w drodze.Wół roboczy do pracy.Przy budowie domu niezastąpiony.Zona przywiozła wanne, brodzik, 4 metrowe deski, beczkę na 1000 l wody.Klima chłodzi jak oszalała, nigdy w żadnym Mondeo jej nie dobijałem i nigdy nie nawaliła.Wrażliwe miejsca na korozje to progi i tylne nadkola.Auto jak na czasy w których było produkowane miało wszystko.Mój "dziadziu" w wersji GHIA ma klimę, elektryczne lusterka, elektr. szyby, podgrzewane i elektr.fotele, podświetlane pedały i lusterka, elekrt. reflektory.Dzisiaj moim 3 mondeo jest MK III z 2004 r. w wersji 2,0 TDCI i niestety w czasie mrozu rzucił palenie, a "dziadziu pali jak szalony, nawet przy temp. -30 C.Szczerze Polecam to autko.

dodano 28.01.2013 18:28:01 przez

dodano 19.06.2005 14:53:04 przez

Mówi się Ford - gówno wort. To przysłowie nie ma zastosowania do mojego Forda. Trochę za dużo pali i te łożyska z tyłu trochę kosztują. To jedyne mankamenty tego auta. Mam porównanie z innymi markami i uważam, że np. VW jest bezawaryjny bo nie posiada nawet wspomagania (niektóre modele). Wstyd, żeby IV miała korby do odsuwania szyb. Najprostrze modele MK1 miały wspomaganie i chociaż jedną poduszkę, central zamek itp. Mojemu brakuje skóry, tempomatu, komputera pokładowego i klimy automatycznej (ma zwykłą) za cenę 15 tys w lipcu2004r podczas gdy Golfy III bez wyposażenia były po 20-25 tys. Uważam, że to są niedocenione samochody przez głupie zabobony i bezpodstawne przekonania. Z czystym sumieniem polecam tylko bezwypadkowe egzemplarze tego modelu. MK2 różni się od MK1 nie tylko stylizacją wnętrza i wyglądem zewnętrzym ale i silnikiem. Do gazu lepsze są MK1 ponieważ mają hydrauliczne popychacze a nie jak w MK2 płytki, które trzeba regulować co 130 tys km. Świece silniki tolerują tylko markowe Motocraft lub Champion. Nie przesadzać z mocnymi żarówkami. Momentalnie żółkną odblaski i słabnie wydajność tych lamp.

dodano 09.08.2012 21:42:10 przez

Na codzień jeżdzę nowymi samochodami: Skoda Superb, Octavia, VW Passat, Kia Ceed itp. Samochody kosztujące astronomiczne kwoty w stosunku do tego co oferują. Moje MONDEO ma 17 lat, jest warte ułamek ceny każdego z nich. Ale prawie w niczym im nie ustępuje. Wolę jeździć nim niż niektórymi nówkami. Np. ma lepsze zawieszenie niż każdy wyżej wymieniony. Nie odbiega wyciszeniem. I wiele innych. Nie ma też tej całej elektroniki, co bardzo w min cenię. I co najważniejsze zero poważnych usterek, nie muszę jeżdzić na drogie przeglądy, części kosztują grosze, super prosta obsługa, taniuśkie ubezpieczenie itp. Ludzie nie kupujcie nowych samochodów !!! Wiele 10-cioletnich aut jest lepszych, tańszych w utrzymaniu i ładniejszych niż te obecnie sprzedawane gnioty. Na siłę zaprojektowane plastikowe wozidełka, które poza dizajnem, oferują masę problemów, bo ich hasłem przewodnim w produkcji jest "minimum kosztów". Oczywiście są wyjątki ale nieliczne. Paradoksalnie tania Dacia Lagan jest jaka jest, ale ma dobrą cenę. Tak samo Skoda Superb to świetny samochód szczególnie Kombi za rozsądną cenę.

dodano 11.05.2009 11:03:50 przez

Swietne auto. Mam wersje GLX, czyli klima 2 poduchy i el. szyby z przodu. Silnik 1.8 troszke przy slaby dla tego samochodu przy wiekszych predkosciach. Swietnie sie prowadzi a bagaznik wrecz przepastny. Auto mimo przezytej 5 lat temu kolizji (dosc powaznie dostalo w bok) ma sie swietnie. Wymienilem drzwi na nowe, nie bawilem sie w szpachle. NIE MA KOROZJI A STOI TYLKO NA DWORZU I MA 14 LAT! Super zawieszonie ale buje przy ostrzejszych zakretach. Lekko nurkuje przy chamowaniu -ja to bardzo lubie. Tapicerka sie nie niszczy i jest mila w dotyku. Silnik lubi wypic ale jego niezawodnosc mi wszystko rekompensuje - 260tys km odpala w kazdych warunkach, ani dymka nie pusci a olej minimalnie zjada jak jest zimny (ale nie tyle ze dym leci poprostu obserwoje jak ubywa przy porusaniu sie tylko po miescie -na trasie 3tys km ani milimetr nie ubyl). Auto bez problemu wozilo nas po trasach 600km. W tym roku pojechalismy nim do Austrii ponad 3 tys km, troszke sie balem jednak Fordzik nawet nie kichnol. Jedyna awaria jaka byla w trasie to padl aku ze starosci - wymienilismy na stacji po drodze.

dodano 03.05.2013 18:54:51 przez

Pierwsze swoje mondeo kupilem za 1200 zl i wcale nie zaluje. potrzebny mi byl do wozenia czegos:P codziennie targal na siedzeniach i bagazniku okolo 500 kg. Zrobilem nim przez rok jakies 50 tys jedyne co wymienilem to filtr paliwa na vw bo te oryginlne forda z pompka sie zapowietrzaja i zeby go odpowietrzyc to trzeba go ciagac 2 km no i wyminilem jeszcze rozrusznik i tyle. Mondziak mocny dobre przyspieszenie jak na 1.8 to nawet super. Czesci sa tanie w miare.Oddalem go na zlom bo juz badania sie skonczyly a nie bylo progow i blotnikow i nie mialem zamiaru wkladac tyle kasy pojechalem i kupilem drugiego za 1600 takze ten sam sinik i rok takze pojezdzilem nim prawie rok naklepal km jak szalony bez wiekszych awarii i dlatego mam o nich dobre zdanie jedyne ich wady to w zime szybko lapie ropa i jest czuly na gestosc paliwa jak troche złapie to już jesteśmy w dupie i nie pomagaja te magiczne koncentraty

dodano 24.09.2006 14:12:00 przez

No cóż. Do najbogatszych nie należę, a potrzebuję dużego auta, którym w miarę tanio i BEZPIECZNIE mogę podróżować. Mam Mondeo kombi z 1994 r. z gazem. Za pieniądze, które za niego zapłaciłem mógłbym kupić astrę z tego samego roku lub dwa lata starszego golfa III. "Japońca" w rozsądnym stanie za tą kasę chyba bym żadnego nie kupił (no może jakieś małe suzuki). Tym autem jeżdżęw miarę tanio, do tego prawie wszystko, co potrzebne jest w domu czy warsztacie mogę nim przewieźć (przykład z życia: chciałem kupić panele podłogowe; ojca astrą mógłbym je przewieźć ale tylko po wyjęciu przedniego siedzenia i złożeniu siedzeń tylnych. Tym autem przewiozłem je po złożeniu tylko części tylnego siedzenia, a na dodatek dołożyłem jeszcze sporo innych zakupów). Zainwestowałem w sekwencyjną instalację gazową i nie mam zamiaru z tym autem rozstawać się w ciągu najbliższych 5 lat.

dodano 24.07.2003 10:47:04 przez

Auto jest siuper doskonałym rozwiązaniem dla czteroosobowej rodziny, duże, przestronne, bagażnik kombi pozwala wykorzystać je jako taksówkę bagażową podczas przeprowadzki hihi.. i to wszystkie jego zalety.. poza wyjątkowo dynamicznymi silnikami.. jednak kosztem czegoś: Wady... Zbyt kiepskie hamulce, blokujące się bez ABS. Poważnym problemem jest kiepskie trzymanie się auta na zakrętach z powodu złego rozmieszczenia masy auta... tył fruwa w zimie jak stęskniony za wiosną motylek >;-) Obecnie jeżdżę Kombi 2.0 GHIA, które jest znacznie bardziej dynamiczne (bolid wyścigowy hehe) lecz poza wyposażeniem powtarzają się te same błedy. Ocenę tego auta zamieszczę osobno

dodano 22.12.2010 07:12:49 przez

Od razu w oko rzuca się silnik, a dokładnie jego spalanie - jak na takie gabaryty 5-5,5l/100km. Plecak (bagażnik kombi) bardzo pakowny, po złożeniu foteli przewoziłem kanapę o długości 2m. Po złożeniu przednich jest chyba z 3m długości. Bardzo wygodny, dużo miejsca dla kierowcy jak i pasażerów. Wnętrze jak na lata produkcji całkiem, całkiem. Fajny "bajer" to otwierana klapka wlewu ze środka. Ładny wygląd zewnętrzny, szczególnie przód. Przyspieszenia brak, ale za to ekonomiczność. Jeśli ktoś chce "dobrego buta" to nie ON a PB. Jak na razie miałem okazję odpalać go w mrozie -13. Odpalił.

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 500 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Hyundai i40 Comfort Plus

Demonstracyjny Hyundai i40 Comfort Plus

Rocznik: 2014. Przebieg: 10 km. Silnik: 2.0 177KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Ford Mondeo, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford Mondeo

Przeczytaj o Ford Mondeo

Pewna inwestycja - Ford Mondeo IV
Pewna inwestycja - Ford Mondeo IV Wciąż prezentuje się atrakcyjnie, ma przestronne wnętrze, świetnie jeździ, a turbodoładowany silnik EcoBoost o mocy 160 KM zapewnia przyzwoite osiągi i niewielkie spalanie. Ford Mondeo kombi jest mocny w każdej kategorii, chociaż nie jest najtańszą propozycją.

Ford Mondeo I Kombi 275