Lista ocen Ford Mondeo II Sedan 1.8 16V 115KM 85kW 1993-2001 (45) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chokai@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Po kolejnych 60 tys.: Okazało się że mam pęknięty kolektor wydechowy co mnie trochę zabolało finansowo.Wymieniałem też przewody wysokiego napięcia (dwa razy), bo okrutnie szarpał,bałem się że już po silniku.Generalnie nie dowierzam silnikowi, ma jakąś taką dziwną dziurę w mocy, ale może przesadzam.No i ten GAZ...Obecnie bym nie zakładał.Szkoda samochodu (tak mi się wydaje), i przestałem na nim jeździć.Pasek rozrządu za to wymieniłem sporo po...
~krzychu z gliwic
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa.Po tylu latach samochód jest po prostu bezawaryjny i daje duże poczucie komfortu w użytkowaniu ( nie boję się że nagle coś mi się zepsuje w trasie).Wszystkie dotychczasowe poważniejsze remonty wynikały tylko i wyłącznie z przyczyn obiektywnych : wymieniłem całe zawieszenie - ale jest to skutek jeżdzenia przez 5 lat dzień w dzień po tragicznych ulicach w Gliwicach , pełnych dziur , kolein ,...
~Northools
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Nie odnotowałem żadnych poważnych usterek. Wiem, że zdarzają się problemy z ASB. Problemy te są na tyle poważne, iż właściciele tych pojazdów decydują się na zmianę skrzyni na manualną. Jest to możliwe i nie drogie rozwiązanie. Pociąga to za sobą też negatywne skutki. Mianowicie nie wszyscy wiedzą, iż trzeba też wymienić komputer silnika, który pozostawiony w oryginale nie pracuje poprawnie.
~Kpax
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Nie działa ABS.Zżera go korozja,progi to jedna wielka dziura,SZYBA PRZEDNIA SAMA PĘKŁA,Wymieniłem komplet hamulca ręcznego.Zderzaki to śmiech na sali.Wystarczy o coś puknąć i już pękają.Napraw zawieszenia nie liczę.
~Arkadiusz arkbys@wp.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
nigdy mnie nie zawiódł, tylko lałem paliwko, powiem więcej, uratował mi życie, niedawno miałem wypadek, czołowe zderzenie z laguną, jestem poszkodowany, mam tylko złamaną jakąś kostkę w nodze, a samochód do kasacji
~Y@Qp
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
na gwarancji było kilka poważnych usterek... teraz spokój... (167000km)... ostatnio padł skraplacz od klimy...bolało!! ale to raczej dlatego że auto trochę stało...
~sinn.fein@gazeta.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
urwany pasek rozrzadu @ 160tkm, naprawa klimatyzacji (4.000 zl) @ 180tkm, popsuta pompa ABS (4.000 zl) @ 205tkm
~Tomuś B. 28
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
posypalo sie lewe lozysko z tylu chyba byla jakas chinszczyzna bo nawet nie pordzewialo(chociaz tyci)
~Roger z Opola i okolic
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Pojedynczych napraw powyżej 550 zł na razie nie zanotowałem (puk, puk, puk - w niemalowane).
~oxon
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
raz tylko na 240000km wymieniałem moduł chlodzenia silnika, ogólnie słaba elektryka kable się przecierają
Ford Mondeo II Sedan