Lista ocen Ford Mondeo II Sedan 1.8 16V 115KM 85kW 1993-2001 (61) - Silnik

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Northools
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Silnik pracuje równo, zadziwiająco cicho. Po odpaleniu ma się wrażenie jakby postukiwała klawiatura, lecz podobno Zetec tak ma. Po kilku minutach i złapaniu temperatury silnik cichnie. W zestawieniu z ASB, 115 KM jest wartością niewystarczającą. Nadaje się jedynie do gładkiej i bez stresowej jazdy miejskiej. Mowa tutaj o bezgranicznych korkach 3City i oszczędzaniu lewego kolanka. Silnik staje się głośniejszy w wyższych partiach prędkości...
~marcino82-82@o2.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Witam mam Ford Mondeo którego posiadam już ponad rok jest moim jak na razie najlepszym i niezawodnym autem jakie posiadałem a miałem już dwa auta. Mam w nim instalacje gazową sekwencyjną i nie narzekam na nią w trasie pali mi 13l a w mieście 14, nie należę do kierowców co delikatnie jeżdżą. Dodatkowym atutem tego auta są zamontowane palniki xenonowe (światła xenonowe) i jestem z nich bardzo zadowolony. Pozdrawiam Marcin.
~moto
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Silnik na benzynie pracuje,dosc równo.Ma wystarczajacy zapas mocy.Przyspieszenie 10,8 do 100.Spalanie benzyny na 100 w cyklu miejskim 8litrow na trasie do 120 6litrow.Krecac go do 5,6tys spalanie około 10-11litrow.Naprawde bardzo neiwiele jak na taka wage auta ponad 1500kilo.Załozyłem do niego gaz i spadek mocy jest praktycznie nieodczuwalny.Ale na gazie to w trasie pali 8 w miesice 10.
~bazo2
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Jak na tą pojemność silnika jest w sam raz do jazdy, oczywiście bez szaleństw:)-oczywiście jeżdżę na LPG. Współpraca gazu z tym modelem silnika absolutna rewelacja( bez strzłów itp)-instalacja za 1800 zł więc nie jest to wtrysk gazu, kolektor dolotowy plastikowy ale na tyle grube tworzywo że ni trzeba dodatkowego montażu zabezpieczeń.
~Jacenty
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Jeżdzę tym samochodem od początku, do 180000km głównie dalekie trasy po Polsce. Regularnie serwisowany, nie było w zasadzie problemów (nadal oryginalny supertrwały tłumik!). Reflektory zakurzyły się od środka - coś tu nie tak. Poza tym solidne auto ale zawieszeni cierpi na kurewskich (do sześcianu!) polskich drogach.
~rivious
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Niezła dynamika, jak na auto o takiej masie w stosunku do mocy. Znacznie lepiej rozpędza się powyżej 3000 RPM, dlatego przy wyprzedzaniu lepiej zredukować, ale nie jest to specjalnie uciążliwe, dodatkowo całkiem fajny pomruk. Prędkość max. to lekko ponad 200 km/h.
~krzychu z gliwic
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
duży plus za elastyczność pracy, szczególnie 4 bieg bardzo uniwersalny, minus za trochę mułowate zachowanie sie przy początkowych biegach , oraz jak na mój gust za zbyt głośną pracę przy obrotach pow.3500 .Generalnie jednak ocena co najmniej dobra
~cezika@o2.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Jeżeli chodzi o tę wersję pojemnościową to nie można mieć żadnych uwag. Motor praktycznie bezobsługowy. Oczywiście wszystko musi być wymienione na czas. Pamiętajcie tylko fordowski 5W30! Aha silnik nie wie co to gaz:)
~bazo
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
miałem na początku problemy z ustawieniem wolnych obrotów ale w dobrym zakładzie sobie z tym poradzili i gdy się ustawia raz na rok gaz to bez zarzutu. na benzynie zadnych kłopotów:) olej dolewka jakieś niecałe 0,5 l / 15000
~Tjom
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Silnik ok ale NIE NADAJE SIE DO LPG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! był nawet zamontowany system chłodzenia i smarowania zaworów ale głowica po prostu nie wytrzymuje więcej niż 50 000 bez naprawy. NIE ZAKŁADAJCIE GAZU DO TEGO SILNIKA!!!!
Ford Mondeo II Sedan