Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

lucjan@switch-on.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Osiągi silnika... Benzynowe auto musi mieć pod 200KM żeby mu dać radę na trasie. Wyprzedzanie TDCI to poezja!
Układ elektryczny : żarówki świateł postojowych
Zawieszenie : łączniki stabilizatorów
Generalnie wbrew wszystkim, którzy źle mówią o Fordach twierdze, że mondeo to najmniej awaryjny samochód jaki miałem (mondeo jest moim 9 autem) Myślę, że zła opinia o mondeo bierze się stąd, że bardzo dużo ich jeździ jako samochody firmowe, a wszyscy wiemy jak się dba o firmowy samochód... Tak jak w tym dowcipie: jaki samochód jest w stanie wjechać na pół metrowy krawężnik? oczywiście firmowy... Myśle, że wszystko zależy od tego jak samochód jest eksploatowany, jak się postaramy to nowego Passata też nam się uda zajeździć w któtkim czasie. TDCI to bardzo dobry silnik tylko delikatny i wrażliwy np na jakość paliwa, wymiany oleju itp. Jeżeli nie będziesz go pałował na zimno i dasz mu chwilę po zatrzymaniu żeby odsapnął to będzie ci służył długo i bezawarynie.
Kultura pracy dużo lepsza niż w passacie, każdy z kim jade dziwi się, że to Diesel. Tylko na zimnym silniku i przy wysokich obrotach słychać, że to klekot, ale elastyczność jest tak dobra, że z wysokiego zakresu obrotów rzadko korzystam.
Skrzynia biegów jest perfekcyjna, biegi z ogromną łatwością i precyzją wchodzą we właściwe położenie. Na 6 biegu samochód cicho sobie płynie... (niestety nie na naszych drogach)
Układ jezdny to prawdziwy majstersztyk! Auto wchodzi w zakręty jak przyklejone do drogi, układ kierowniczy nie przenosi drgań na kierownicę. Jeżdżę na kołach 205/50/17 trakcja jest fantastyczna, niestety na takich kołach jak przyjeżdżam do polski to muszę mocno zaciskać zęby żeby sobie nie powybijać na dziurach...
Widoczność do przodu jest bardzo dobra, do tyłu trochę gorzej, jak to w kombi...
Jak dla mnie rewelacja, fotele regulowane w 8 płaszczyznach podgrzewane. Kierownica regulowana w sporym zakresie, na pewno każdy nawet bardzo wysoki znajdzie wygodną pozycję za kierownicą.
Klimatyzacja bardzo sprawnie i wydajnie działa, nawet w największe upały używam jej delikatnie i w zupełności wystarcza. Ogrzewanie super. Świetny jest przycisk który włącza maksymalne ciepło na szybę, po jego naciśnięciu w kilka sekund w aucie jest gorąco.
Mam kolegę który siadł za kierownicą a ja na tylnym fotelu za nim, stwierdziliśmy, że spokojnie moglibyśmy tak podróżować, kolega mierzy 210cm a ja 188 więc do wymoczków nie należymy ;) przestrzeni ci w mondeo dostatek!
cisza, spokój....
zużycie paliwa OK 7,3/100 więc rewelacji nie ma, ale przy takich osiągach uważam, że jest to naprawdę dobry wynik. Naprawy nie są szczególnie kosztowne, porównywalne z vw jedynie cena wtryskiwaczy spędza sen z powiek, ale ja mam 130tyś przejechane i odpukać orginalne wtryskiwacze.
Uważam, że za takie pieniądze nie ma drugiej tak ciekawej propozycji. Ja mam Mondeo z xenonami, skórą, drewnianymi wykończeniami itd. generalnie pełne możliwe wyposażenie. Jadąc nim mam wrażenie, że jest to naprawde luksusowy samochód, a przecież to tylko auto klasy średniej za naprawdę niewielkie pieniądze, zwłaszcza na rynku wtórnym piękne mondeo można kupić już za ok 50tyś. Gorąco polecam wszystkim, którzy się jeszcze nie zdecydowali. Nie sugerujcie się tym co piszą np na forum mondeo, bo tam się spotykają tylko Ci którzy mają problemy, na szczęście jest ich tam niewielka grupa w porównaniu do wszystkich szczęśliwych użytkowników Mondeo! Pozdrawiam!!!!!
Właściwie nic się nie psuje co nie powinno, jeżeli samochód jest normalnie użytkowany, wymieniane są na czas elementy eksploatacyjne, to wszystko jest w najlepszym porządku. Nic nie odpada, nic się nie odłamuje. Jedynie na dziurach coś mi trzeszczy w desce rozdzielczej, ale na szczęście bardzo cicho (jestem muzykiem, więc mam wyczulone ucho na wszelkie dźwięki)
130 tyś przejechane i najpoważniejsze usterki to łącznik stabilizatora i przepalona żarówka światła postojowego ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

6,9