Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 (15) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nestor_2005
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
jak na auto 1,6t to na więcej niż przyzwoitym poziomie. Przeglądy i naprawy? Nie wiem... Huczało mi łożysko w tylnim kole, mechanik powiedział mi 500 za sztukę (łożysko z wymianą) bo wymienia się łożysko razem z piastą :( No to skoro wymienia się całą piastę to tyle nawet mój ośmioletni syn potrafi. Piastę kupiłem za 220zł w internecie, opis wymiany znalazłem w necie i z łatwością po 40min było po akcji. A więc???
~narcyzk
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
2.0 swoje pali, ale jest tani w utrzymaniu. Komplet hamulców przód i tył Boscha - 570zł, przepływomierza brak. Wtryski nie padają... najdroższe w naprawie w TDDI to pompa wysokiego ciśnienia ~2000zł i turbo ~1000zł oraz dwumas (1500zł (LUK) - i tak jest to najtańszy zestaw sprzęgła i koła dwumasowego w 2.0 dieslu, TDI i HDI są droższe). Poza tym to już są śmieszne koszty.
~marokan
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Zużycie paliwa na marnym poziomie, ale dlatego, że miałem za słaby silnik. 90KM WOGÓLE sobie nie radzi z pełnym autem. Porażka! Na szczęście dla mojego portfela większość moich tras pokonywałem sam bez obciążeń gdzie średnie spalanie wynosiło 10 litrów na 100km.
~infrequent@wp.pl
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Pali mi bardzo mało, średnio latem poniżej 6, w zimie 6.5. Najmniej na trasie 120km/h 5.3 Najwięcej 7. Kwestia do jakich obrotów się trzyma i jaka noga. Części w ASO to kosmos, ale zamienniki dużo tańsze (często ponad 100%), więc mieści się w normach.
~padre
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Ceny części - nie wiem, nic w nim jeszce nie robiłem oprócz wymiany płynów, filtrów itp. Zużycie paliwa: Miasto (dużo stoję w korkach) - 9l/100km Trasa - 4,8-5,2 l/100km Jetem bardzo zadowolony :))
~Paweł W...
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
spalanie średnio 6,5 litra, zimą koło 7 - 7,5 jak na taki duży samochód z tak małym silnikiem to myśle że ok, pali tyle samo co passat B5 1,9 Tdi 90 KM. kolega ma i porównywaliśmy.
~Rafał Wrocław
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Ekonomika w wersji 90KM jest rewelacyjna w cyklu mieszanym rzadko przekraczam 7l/100km. Na razie poza czynnościami obsługowymi nie miałem żadnych wydatków.
~sifu2
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
pali mało w trasie, w mieście swoje spali. ile się wleje tyle spali :) naprawy dość drogie, droższe niż u VW, skoda czy opel.ale tańsze niż do Japończyka.
~awszerszen@wp.pl
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Pali jak każdy ropniak mniej niż benzyna, szału nie ma, poprawnie i koniec. No ja też mam moze za ciężką stopę.
~Bartłomiej
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Mało pali, nie psuje się nadmiernie, koszt części jest normalny, a ich dostępność na dobrym poziomie.
Ford Mondeo III Kombi