Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 (16) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~awszerszen@wp.pl
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
hm.... w tym roku (2009) poprawie dwóch latach (20 miesiącach) użytkowania 1 stycznia koło dwu masowe, dało o sobie znać że istniej a nawet inaczej, bo dawało o sobie znać od poprzednich wakacji, a teraz stwierdziło ze koniec i nie zadziała nigdy więcej i że domaga się wymiany. Więc zostało wymienione..... razem ze sprzęgłem, bendyxem, wysprzęglikiem, koszt naprawy 3,5 tyś zł.
~Paweł W...
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
koło dwumasowe - 1250 zł + robocizna, ogólnie części droższe niż np opel, VW, seat. mniej zamienników, pewne części tylko w serwisie lub przez internet. silnik ten 90KM TDDi jest lepszy niż TDci, ale nie ma uta które się nie psuje, ogólnie utrzymanie diesla jest droższe niż benzyniaka, zalezy kto i ile jeżdzi,
~marokan
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Poważne usterki to strasznie rdza zaczęła wyłazić i to już 6-cio letnim aucie. W porę zatrzymałem ten proces. Drugi mega problem to dwumas w sprzęgle. Za całość ze sprzęgłem i robocizną mechanik krzyknął 3 tys. zł. Ale to jest przypadłość tych aut przy przebiegach w granicach 150tys. km.
~Bartłomiej
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Tu w zasadzie nic się nie działo, raz puściła pompa od wspomagania 1000 kilometrów od domu, ale udało się wrócić i wstawić zregenerowaną - służy już 5 lat. W samochodzie wszystko było robione na czas, więc nic poważnego się nie wysypało.
~Nestor_2005
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
TDDI kupiłem ze względu na niezawodność. Łańcuch rozrządu i zwykła pompa wtryskowa. Do dziś nawet dymka nie puszcza nawet na zimnym silniku. Całe reszta funkcjionuje OK. Wymiana łożysk tylnich kół (piast), ale po 150tys uznałem to za normalne.
~przecin11
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Oprócz dwumasy którą trzeba wymienić po mniej więcej co 140kkm to na razie żadnych poważnych usterek. Przez rok zrobiłem około 20 tysięcy i tylko olej wymieniam.
0,0
~narcyzk
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
łączniki, piasta tył, dwumas się odzywa..., paski sparciały... od takie tam... a i trochę rdzy na rantach drzwi (pod fabrycznym silikonem)
~witalis
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
b dobrze liczylem sie z tym ze po zakupie beda wydatki (dwumas) ale po wymianie i przegladzie za 1500 wszystko doskonale sie sprawuje:)
~paweł
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
silnik rewelka ale kolo pasowe, napinacz oraz rolki napinajace czesto sie \"koncza\" warto kupowac orginaly
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
~Bartazz
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Nie miałem odpukać do tej pory żadnej poważnej usterki! Auto jest niezawodne...
Ford Mondeo III Kombi