Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

hubbigz, 7 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Fura miejsca i prowadzenie
Układ hamulcowy : skutezny, ale nie trwały. oryginalne elementy mocno nie odporne termicznie
Inne
Inne
wczesniej był mondeo mk4 2007 z takim samym silnikiem. Służbowy. w ciągu 3 lat 270tys km. nie był żałowany. nie zawiódł mnie na tyle, że nie byłem w stanie kontynuować drogi. dopiero powyżej 310tys doszlo do rozszczelnienia połąz turbo z silnikiem. Obecnie mam nieco nowszego prywatnie. Zakupiony w DE z przebiegiem 150tys, obecnie 234tys. Szczerze polecam dla wszystkich, którzy po prostu porzebują dużego wygodnego i dynamicznego auta. pakowność 5+. do tej pory mnie nie zawiódł. w tym roku idzie do sprzedania ze wzgledu na wiek. Ważne: korzystać z autoryz serwisów. są tanie, jest gwarancja i dają OC tzw podróżne.
Bardzo dobrze wyszła współpraca z PSA. dynamiczny, elastyczny, mało paliwożerny i trwały. napewno czuły na jakość paliwa.
trochę ciężka zmiana biegów i nie zawsze precyzyjne prowadzenie drążka.
jak po szynach, w zakrętach bajka, świetny na dalekie podróże.
Super z wyjatkiem wielkich słupków z przodu- uważać na przejsciach dla pieszych. Wielki plus za lusterka boczne (są odpowiednio duże) oraz za samo-ściemniające sie wewn.
świetna
odpowiednia. wentylacja na tylne siedzenia jest pod przednimi fotelami i w słupkach bocznych
super. dziieku welkiej szybie odsuniętej zresztą wrażenie przestrzeni jest spore.
tu mogłoby być lepiej. moze mój silnik już ma słąbą amortyzację na poduszkach ale słychać tego diesla
nie mam zastrzeżeń. co to za problem jesli za kompletną wymianę rozrządu z pompami i innymi akcesoriami w serwisie płacimy 1500PLN? pali 5-8 średnio i nie nie generuje mega napraw.
ok
są. ale nie takie co normalnego człowieka szlag trafi.
nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW [l/100km]