Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

Super auto, 6 lat temu
Silnik 2.2 TDCi 155KM 114kW
Rok produkcji 2005
Ford Mondeo III Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Powiem tak auto doskonałe miło że ma opinie ford ****** wort ale jak ktoś tego auta niemiał to nie każda morda pasuje do forda. Które auto jest w tak doskonałym długo. Rdza tez go omija. Czy kupiłbym jeszcze raz to auto . Gdybym wiedział gdzie jest taka Nówka to by ta opinia nie powstała bo bym miał czasy tylko dla rodZiny i podziwiania tego cuda. Jedyny minus ogółu tego auta i firmy jest taka czemu te auto jest takie tanie nawet jako nowe. Za passata czy BMW nie dałbym w topowych wersjach 150tyś A za mondeo tak
Inne
Auto mam od maja maja 2014r. Wersja titanum z z pakietem st Miało być BMW 5 e60 lub audi a6c6 ale postanowiłem kupić dla siebie mondeo A żonie focusa. A dlaczego ford ponieważ mam do tej firmy szacunek kiedyś miałem mondeo mk1 1.6 który jeździ do dziś i dobija do miliona kilometrów oraz escort mk7 2'0 który był do nieza*******enia mechanicznie ale ruda odebrała mi go A po przejściu z pasażerem b5 2.8 i BMW e46 330i powiedziałem newer Deutsche land gówna
Dynamiczny A aczkolwiek kopyto mam ciężkie i producent przesadził z 8.7 ja za pomocą programu do testów chciałem 8.3. Moc do pojemności tez ford niezaszalał, mógł przynajmniej dać 200. Aczkolwiek jak mówią właściciele tego silnika w innych modelach to wół roboczy. Lejesz i jeździsz oczywiście paliwo Premium typu lotos dynamić czy shell v-power. Sprawa wyciszenia to sprawa dyskusyjna sądzę że ford zapomniał o tym do 120 jest ok ale przy 200 trzeba niemal ze jape drzeć plus za to ze im szybciej jedziemy autem tym radio głośnik gra (Sony 6cd)
Bardzo dobra przekładnia precyzyjna, biegi niechaczą uważam że najlepsza jaka kiedy kolewiek miałem w swoich autach A było to civic type-r, honda em20, mondeo mk1, escort mk7 BMW 3, punto 2 itd, sceniczne 1' passat b5. A czkolwiek nie dam celujący tylko dlatego bieg 1 mógł być dłuższy za to 4 to petarda do****ia już od 1800obr
Co tu dużo mówić *****isty i wytrzymały na nasze. Jak coś padnie w zawieszeniu to kosztuje grosze w porównaniem z pasażerem b5 to rewolucja na skalę swiatową przez prawie 3,5 roku wymieniłem łączniki stabilizatora za 30zł sztuka
Komfort? Sorry ale w moim komplecie wypoczynkowym nie jest tak wygodnie A tylnia kanapa to poezja Ale uwaga dotyczy to tylko oryginalnego rozmiaru kół czyli 205/55/16. Mam letnie ronal 18 (oryginalne z st220) na laczkach 225/45/18 oryginały miały profil 40. To na naszych polskich drogach podczas jazdy auto przypomina który ząb nas boli i że ból głowy po sobocie własnie nastał ( żartuje profil 45 to akurat idealny kompromis komfortu z wyglądem) A na autostradzie i równej drodze przyklejaniem śmiało może konkurować z Intercity.
Przeglądając się z passata do mondziaka poczułem jakby polka wyższa. Pewnie fani Vw mnie wyśmieją ale uważam że jakość materiałów jest lepsza może to wina słabej wersji comfortline jakim bym passat ale uwierzcie mi mondziaka ma 439 tyś km jeździ i wygląda jakby miał z 2 lata i 100 tyś kilometrów na liczniku A passat miał 283tyś i wyglądał w środku jak złom. Plastiki otwierane , stadniny w boczku poodklejane i wiele innych takich pierdół. Jeśli chodzinie o ergonomię mondeo to jest dobrze prawie wszystko w doskonałym położeniu ale nie idealnie dwie sprawy mało schowków i sterowanie radia mógł być na kierownicy A nie za nią. Jeżeli chodzi o gaźnik to jest poezja wakacje na 14 dni zaliczył idealnie patrząc ze oprócz bagaży znajduje się tak subwoofer o dwa wzmacniacze, jedynie mógłbym się przyczepić do dywanika w nim gdyż mógł być grubszy A tak po 12 latach przyjścia na świat i 11 lat chodzenia o własnych siłach ( pierwsza rejestracja 10.2006) jest sfałszowany ale aż tak to nie przeszkadza bo w końcu w bagażniku nie jezdzimy
Długo się zastanawiałem nad tym punktem. Klima działa. Ogrzewanie działa to czego chcieć wiecej
To jest klasa sama w sobie tak jak stare powiedzenie mówi "bania spanie licheń" po prostu poezja jak ktoś chce komara uciąć podczas jazdy A zona prowadZi polecam tył, po prostu nie będziecie chcieli wyjść. Uważałem że passat to bardzo wygodne auto z tyłu ale dopiero mondeo ma tą wygodę. Miejsca domu w każdym kierunku ( autem jeździ codziennie 5 osób do pracy na odcinku 100, Wodzisław-Czechowice)
Dlaczego tak? Bo lepsza polowa oceny dotyczy do 120km/h A powyzej jest po prostu głośno 66.3db przy 120/h to troche dużo (zamierzone miernikiem) po prostu z rozmowa jest jak z radiem im szybciej tym głośniej. Passat był pod tym względem lepszy ale weźmy pod uwagę ze tam działała benzyna. Aczkolwiek ford się niepostarał chociaż u żony w focusie mk2 1.8 benzyna cicho nie jest ale tu winne jest wygłuszenie komory A właściwie jego brak ( ciekawe czy Kuną smakowała ale jak sądzą po ilości wyzartej to raczej tak)
Szkoda że nie ma pozycji "Tak powinien wyglądać ekonomiczny samochód" spalanie to jest mała rozbieżność tego co podaje producent bo w książce jest. Minimalne 4.3l/100 Mi się udało zejść do 4.4/100 ale nie polecam jest to niezdrowe dla auta. Jazda 60/h , 6 bieg i 1200 obr. Normalnie bak mi starczy na 980 km ( kasuje licznik przy głębokiej rezerwie) +/-50km. Części zamienne nie mogę na ten temattemat nic powiedzieć bo nic oprócz łączników stabilizatora, klocków tarcz, filtrów niewymieniałem. Najtańszy łącznik lemforder kosztuje 29zł (sklep Soulski jastrzębie), klocki 180 komplet na 4 koła firmy nas (gowest Pszczyna) filtr kabinowy i powietrza filtron 49zł ( gowest Pszczyna)
Powiem tak za śmieszne pieniądze można kupić świetne auto
Auto kupiłem z przebiegiem 242 tyś km od pierwszego właściciela który powiedział mi że nic niewymienial A bez awaryjność jego przekonała go do kupna mk4 i tak też zrobił A tego wystawił na sprzedał jako 9 latek za 16,900zł. A za 16.000 ożeniłem się z tym auto i jak widać ta miłość jest mi Wiera i w ten sposób kocha mnie 4 osoby czyli moja żona , dwójka dzieci i mondeo no może i pies jak chce na dwór
Poważne usterki? Powinno być czy w ogóle jakąś miałem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDCi 155KM 114kW [l/100km]

5,8