Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Silnik 1.6 Duratec 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Ford Mondeo IV Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW od 2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód piękny, niebanalny, wyposażenie bardzo bogate przy stosunkowo niskiej cenie. Jazda tym Mundkiem sprawia mi dużą przyjemność. Jedynie przy bliższym przyjżeniu się widać, że samochód projektowali w dużej mierze księgowi: otwarta maska opierana o drut, silnik bez osłony, tapicerka bagażnika taka jakaś bez wykończeń dających poczucie obcowania z samochodem pretendującym do klasy średniej/wyższej, tapicerka nad pedałami - nie ma, jest za to biała papka wyglądająca jak gips :((, spasowanie blach - jak Syrenka - szpary na 5mm, niedomykająca czasem się tylna klapa (choć coraz żadziej). Generalnie jest super, ale te kilka elementów trochę wkurza. Moja ocena (wg skali 1-5: 5 z małym munusem za wymienione pierdoły).
Bardzo elastyczny, cichy. Miałem obawy czy podoła takiej masie. Jestem mile zaskoczony. Samochód nie używany w jeździe sportowej ma całkiem miłą charakterystykę. Dynamizmu ma tyle ile trzeba. Na autostradzie daje radę do 170km. Wyżej to już orka, ale daje radę. Zadajmy sobie pytanie: Gdzie jeżdzi się powyżej tej prędkości ?? (piszę o przepisowej jeździe...:))
Miałem mały przypadek. Po tygodniu zeskoczyło jedno z cięgien z dźwigni zmiany biegów. W serwisie zrobili mi to na poczekaniu (nie zdążyłem dopić kawy do połowy). Później: nie mam zastrzeżeń, choć parę razy \"zazgrzytałem\" włączając wsteczny, ale to może być mój błąd (niedawno przesiadłem się z paska, gdzie sprzęgło inaczej chodziło).
Po prostu rewelacja. I tyle :)))
Przednie słupki mogłyby być węższe, ale za to czuje się solidność konstrukcji :)). Co do widoku do tyłu: tu jest problem szczególnie dla osób mało używających lusterek bocznych.
Wszystko pod ręką. Ergonomia doskonała. Siedzenia wygodne. Osoba mająca problemy z kręgosłupem doceni regulację lędźwiową - szczególnie po 15 godzinach non stop za kółkiem. Dla mnie rewelacja !!
Jest dobrze. Dmucha, chucha, wietrzy i rozmraża. Fajną sprawą jest ogrzewana przednia szyba. Trzeba się jednak przyzwyczaić i niezauważać cienkiej pajęczyny na szybie :)).Klawisz szybkiego rozmrażania auta działa nieźle. Robi niezłą zawieruchę w kabinie :)). Ciekawostka: włączcie klawisze pogrzewania szyb na jałowym i posłuchajcie silnika :))
Po prostu STODOŁA !! I z przodu i z tyłu. Zwłaszcza bagażnik. Przykład: 3 osobowa rodzina, tygodniowy wyjazd na narty z własnym (zabranym) wiktem, złożone 1/3 oparcie tylnej kanapy, kompletny sprzęt narciarski i teraz najlepsze.... nie musiałem montować trumny !! Osoba z tyłu miała komfortowe warunki :)) Czego chcieć więcej :))
Jest OK ale mówienie, że wcale nie słychać silnika i takie tam, to trochę na wyrost. Silnik ma fajny, nie męczący dźwięk. Mnie się podoba. Nie mam zastrzeżeń.
Mogłoby być trochę lepiej ze spalaniem, ale cóż, nie mnie to do końca oceniać. Najlżejszej nogi nie mam :)).
Mondeo 1,6 Hatchback SilverX pearl black rocznik 2009 (kupiony w lutym) - cena po upustach: 60 000zł brutto. Co tu dużo mówić: niczego porównywalnego z takim wyposażeniem w tej cenie nie ma nawet co szukać :)).
Poprawienie cięgna dźwigni biegów, dokręcenie w bagażniku dwóch uchwytów (wyglądało to na niedokręcenie fabryczne).
Odpukać, jak na razie bez problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 110KM 81kW [l/100km]

8,7